РОЗ’ЯСНЕННЯ Про надання роз’яснення на запит Магомадової Т.В. відносно доцільності внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РОЗ’ЯСНЕННЯ 


Про надання роз’яснення на запит Магомадової Т.В. відносно доцільності внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”


 


18 квітня 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


З А Т В Е Р Д Ж Е Н О


Рішенням Вищої кваліфікаційної


комісії адвокатури


від 18 квітня 2008 року № V/4-84


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулась Магомадова Т.В. з проханням надати відповіді на запитання стосовно того, як Вища кваліфікаційна комісія адвокатури оцінює доцільність внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” наступного змісту: “Помічник керівника юридичної клініки – особа, яка має повну  вищу освіту і освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра юридичного профілю і на постійних умовах працює протягом визначеного законодавством строку в юридичній клініці ВНЗ з метою набуття професійного досвіду і стажу роботи за юридичною спеціальністю”, а також відповісти, якщо таке доповнення буде передбачено, чи може зараховуватись стаж роботи помічника керівника юридичної служби до стажу роботи за спеціальністю юриста, необхідного для отримання адвокатського свідоцтва.


Розглянувши запитання, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, роз’яснює наступне.


До повноважень Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, яка діє на підставі Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.1993, № 155/93, не  відноситься можливість тлумачення змісту законодавчих актів України.


Пунктом 10-1 положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури передбачена можливість лише затверджувати положення, рекомендації, роз’яснення, рішення, які обов’язкові для  виконання Кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури, адвокатами та адвокатськими об’єднаннями, на яких поширюється їх дія.