ПОСТАНОВА № V/2-003 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою засудженого Підвального Віталія Васильовича на рішення Голови дисциплінарної палати Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25.05.2006 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно Корнієнко С.І., Кисіль В.І., Цокало А.І.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № V/2-03


 


8 лютого 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В., Варфоломеєвої Т.В., Миргородського Ю.М., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Мультяна В.В., Островської Л.В., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Яроша І.І., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою засудженого Підвального Віталія Васильовича на рішення Голови дисциплінарної палати Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25.05.2006 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно Корнієнко С.І., Кисіль В.І., Цокало А.І.,


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадин Підвальний В.В. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення Дисциплінарної палати Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25.05.2006 року, яким йому відмовлено в порушенні дисциплінарної справи відносно адвокатів Корнієнко С.І., Кисіль В.І., Цокало А.І., посилаючись на те, що адвокати Корнієнко С.І., Кисіль В.І., Цокало А.І. неналежним чином виконували його захист, не подали касаційної скарги до Верховного Суду України.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Ромаданову Г.Г., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скаргу Підвального В.В., вирішити неможливо з огляду на наступне.


20.02.2004 року Підвальний В.В. засуджений до довічного позбавлення волі Запорізьким апеляційнім судом. Захист його здійснював за призначенням адвокат Цокало А.І., а за договором – Корнієнко С.І., що не є адвокатом. Адвокат Кисиль В.І. захищав Шелудякова. На засіданні КДКА 25.05.2006 року адвокат Цокало А.І. надав звіт про роботу. У комісії не виникло питань відносно якості правової допомоги.


            За домовленістю з Підвальним В.В. та захисником Корнієнко С.І., касаційну скаргу складав Корнієнко С.І.


            Таким чином, у Запорізької КДКА не було підстав для порушення дисциплінарної справи.


            Однак, при вирішенні питання про відмову в порушенні дисциплінарної справи Головою дисциплінарної палати не винесене мотивоване рішення.


Враховуючи викладене, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру»  та п.п.10, 20  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури


 


ПОСТАНОВИЛА:


   1. Матеріали справи за скаргою Підвального В.В. на рішення Дисциплінарної палати Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25.05.2006 року направити Голові Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури для розгляду по суті.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника