ПОСТАНОВА № V/13-112 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Цуркан Лариси Григорівни на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року про відмову у відкритті дисциплінарного провадження відносно адвоката Зібаровської Раїси Миколаївни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № V/13-0112


 


19 червня 2009 року                                                                                       м.Севастополь


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Габрука М.А., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Костіна А.Є., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Цуркан Лариси Григорівни на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року про відмову у відкритті дисциплінарного провадження відносно адвоката Зібаровської Раїси Миколаївни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянка Цуркан Л.Г. звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року, яким відмовлено у відкритті дисциплінарного провадження відносно адвоката Зібаровської Р.М. в зв’язку з відсутністю підстав для притягнення її до дисциплінарної відповідальності.


В своїй скарзі Цуркан Л.Г. посилається на те, що адвокат Зібаровська Р.М., на її думку, недобросовісно віднеслася до виконання своїх професійних обов’язків та разом із другою стороною по справі про спадщину, яка знаходиться у провадженні суду, вирішила повністю позбавити її спадщини, використовуючи інформацію про неї та знання законодавства. Зазначає, що адвокат Зібаровська Р.М. не мала права надавати юридичну допомогу протилежній стороні по справі з огляду на те, що раніше вона надавала таку допомогу їй, а зараз використовує отриману від скаржниці інформацію проти неї у суді.


Вона просить Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури скасувати оскаржуване нею рішення голови дисциплінарної палати та застосувати до адвоката Зібаровської Р.М. стягнення у вигляді анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Котелевську К.В., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Цуркан Л.Г. підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.


 


Як вбачається з матеріалів справи рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року прийняте без належної оцінки дій адвоката Зібаровської Р.М. в частині можливого порушення нею ч.2 ст.7 Закону України «Про адвокатуру», п.1 ст.23, ст.25 Правил адвокатської етики. З цієї підстави рішення підлягає скасуванню, а справа – поверненню до регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури на повторний розгляд.


В частині застосування Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури до адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю скарга задоволенню не підлягає з огляду на те, що вирішення цього питання належить до повноважень регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, у разі незгоди з рішенням якої, воно може бути оскаржене до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, відповідно до ст.14 Закону України «Про адвокатуру» та п.10 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.1993 року № 155/93.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ПОСТАНОВИЛА:


 


1.      Скаргу Цуркан Лариси Григорівни на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року задовольнити частково.


2.      Рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 грудня 2008 року про відмову у відкритті дисциплінарного провадження відносно адвоката Зібаровської Раїси Миколаївни скасувати.


3.      В частині застосування Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури до адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю скарга задоволенню не підлягає.


4.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.

Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.