ПОСТАНОВА № V/12-091 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні клопотання Чорної Богдани Миколаївни щодо її звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № V/12-091


 


22 травня 2009 року                                                                                                   м.Одеса


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Яценко О.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Замедянської Н.М., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні клопотання Чорної Богдани Миколаївни щодо її звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянка Чорна Б.М. звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з клопотанням від 27.03.2009 року щодо її звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у зв’язку з відсутністю можливості сплатити діючий розмір внеску. При цьому Чорна Б.М. повідомила, що з квітня 2003 року працює юрисконсультом Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, є здобувачем кафедри адміністративного права Національної академії України ім.Я.Мудрого, працює над написанням кандидатської дисертації, вартість навчання складає 5500 грн. щорічно, витрачає чималі кошти на поїздки до м.Харкова, придбання літератури тощо. Крім того, у березні 2009 року її дитині призначено курс хіміопрофілактики проти туберкульозу, що тягне додаткові витрати. Власного житла не має, тому половина сімейного доходу витрачається на оренду. На підтвердження нею надано довідку Національної академії України ім.Я.Мудрого, довідку лікаря Протитуберкульозного диспансерного відділення Ковельської центральної районної лікарні, копію диплому про отримання 30.06.2003 року повної вищої юридичної освіти за спеціальністю «Правознавство» та копію свідоцтва про одруження.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання Чорної Б.М. слід залишити без розгляду з наступних підстав.


 


Згідно розділу ІІ Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, затвердженого протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 01.10.1999 року № 6/2, питання про зменшення розміру або звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю вирішується Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на підставі відповідного звернення Заявника, після подання ним до регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем його реєстрації заяви про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, нотаріально посвідчених документів про вищу юридичну освіту, підтвердження про стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, а також пред’явлення паспорту, перевірки регіональною Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури достовірності цих документів та реєстрації їх у журналі атестаційної палати.


Але, відповідно до наявних матеріалів, Чорна Б.М. до Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із заявою про допуск до складання  кваліфікаційних іспитів ще не зверталась, з огляду на що підстав для розгляду її клопотання Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на даний час не має.


Також слід зазначити, що надані Чорною Б.М. довідки та копії документів не  свідчать про відсутність в неї можливості сплатити діючий розмір внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та про наявність у неї стажу роботи за спеціальністю юриста, який, відповідно до п.4 Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, набувається після здобуття вищої юридичної освіти з присвоєнням кваліфікації не нижче бакалавра..


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України “Про адвокатуру”, п.п.10, 101, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та розділом II Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ПОСТАНОВИЛА:


 


1.      Клопотання Чорної Богдани Миколаївни щодо її звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю залишити без розгляду до подання нею, перевірки та  реєстрації регіональною Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури документів, визначених Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Чорну Б.М. та Волинську обласну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.