ПОСТАНОВА № V/12-090 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргами Зайченко Світлани Михайлівни і Зінько Олексія Вікторовича на дії голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим, Павлової М.А., щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Ткаченка Володимира Михайловича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № V/12-090


 


22 травня 2009 року                                                                                                   м.Одеса


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Яценко О.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Замедянської Н.М., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргами Зайченко Світлани Михайлівни і Зінько Олексія Вікторовича на дії голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим, Павлової М.А., щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Ткаченка Володимира Михайловича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Зайченко С.М. і Зінько О.В. звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргами на дії голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим, Павлової М.А., щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Ткаченка В.М.


В своїх скаргах Зайченко С.М. та Зінько О.В. посилаються на те, що адвокат Ткаченко В.М. нетактовно вів себе під час проведення слідчих дій та тиснув на свідка. На їхні скарги до Кримської колегії адвокатів ніяких мір до адвоката не прийнято.


Відповідно до п.15 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури скарги на дії адвокатів розглядає дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


Скарга Зайченко С.М. на дії адвоката Ткаченко В.М. дисциплінарною палатою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим не розглядалась і рішення головою палати не приймалось.


Відповідно до п.10 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури або їх палат.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури,  Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що, оскільки скарги на дії адвоката дисциплінарною палатою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури не розглядались, матеріали справи необхідно повернути до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим для розгляду та прийняття рішення по суті.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 101, 20-231 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ПОСТАНОВИЛА:


 


1.      Матеріали за скаргами Зайченко Світлани Михайлівни і Зінько Олексія Вікторовича на дії голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим, Павлової М.А., щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Ткаченка Володимира Михайловича, надіслати до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим для належного розгляду та прийняття рішення по суті.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.