Друга сесія семінару-тренінгу для представників кваліфікаційних та дисциплінарних палат Кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатур з питань Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і Європейського суду з прав людини, передбачених Програмою складання кваліфікаційних іспитів

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

12-13 грудня 2015 року Національна асоціація адвокатів України за підтримки спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» провела другу сесію семінару- тренінгу для голів кваліфікаційних та дисциплінарних палат Кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатур (далі – КДКА) з питань Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі – КЗПЛ) та Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ), передбачених Програмою складання кваліфікаційних іспитів

 

12 грудня 2015 року на початку семінару-тренінгу з вітальним словом від Національної асоціації адвокатів України (далі – НААУ) та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (далі – ВКДКА) виступили Олександр Дроздов та від Ради Європи – Олена Трапезнікова.

Семінар-тренінг було розпочато адвокатом, Головою ВКДКА, к.ю.н., доцентом Олександром Дроздовим доповіддю за темами: «Право на повагу до приватного та сімейного життя. Заборона зворотної дії кримінального права. Принцип заборони притягнення до відповідальності або покарання двічі за одне й те ж саме діяння. Право на оскарження в кримінальному провадженні».

Продовжила тренінг юрист Секретаріату ЄСПЛ Дайна Селма, яка висвітлила наступні теми: «Свобода вираження поглядів», «Свобода зібрань та об’єднання».

Доповіді супроводжувалися інтерактивною дискусією між модераторами та членами КДКА.

Після завершення теоретичної частини, О. Дроздовим та Д. Селмою разом з учасниками тренінгу було здійснено правовий аналіз фабул справ стосовно практики ЄСПЛ.

 

Продовження тренінгу відбулось 13 грудня 2015 року.

Другий день семінару-тренінгу було розпочато виступом Д. Селми за темою: «Захист права власності в ЄСПЛ». Далі О. Дроздов висвітлив тему «Поняття дискримінації та його розвиток у практиці ЄСПЛ». Під час інтерактивної дискусії між доповідачами та адвокатами було також докладно проаналізовано національну судову практику (рішення Конституційного Суду України, судів загальної юрисдикції) застосування окремих норм КЗПЛ з урахуванням практики ЄСПЛ.

Виступи доповідачівсупроводжувалися презентаційними матеріалами з посиланням на відповідну практику ЄСПЛ.

На завершення семінару адвокатам було запропоновано наступну низку тем: «Свобода думки, совісті та релігії. Право на освіту. Право на вільні вибори», які висвітлив адвокат, колишній Уповноважений Уряду України у справах ЄСПЛ (2012-2013рр.) Назар Кульчицький.

По завершенню другого дня семінару-тренінгу між модераторами та учасниками тренінгу відбулось творче та конструктивне обговорення та підбиття підсумків роботи двох попередніх сесій семінарів-тренінгів.