Голова ВКДКА назвав ознаки неетичних висловлювань адвоката

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Адвокат, уживаючи ті чи інші фрази, котрі він уважає крилатими чи «гострими», повинен дуже обережно до цього ставитись й аналізувати власну поведінку на предмет відповідності Правилам адвокатської етики.

Таку думку висловив голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія, коментуючи для «ЗіБ» проблему застосування адвокатами ненормативної лексики у соціальних мережах.

«Адвокат не може поширювати інформацію, яка є неправдивою та завдає моральної шкоди іншим колегам. Але де межа професійної коректності, після переходу якої можна говорити про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, — це питання. Адже ця межа дуже тендітна й крихка… Одна справа – крилаті фрази, інша – висловлювання «на межі», – відзначив голова ВКДКА. – Зрозуміло, що у Правилах адвокатської етики не сформульовані ті вислови, які допустимо вживати, а які ні. Вважаю, що на це питання дасть відповідь практика, зокрема, дисциплінарні комісії на місцях і ВКДКА встановлюватимуть, чи перейшов адвокат гранично допустиму межу, висловлюючись щодо колег й складаючи процесуальні документи».

В. Загарія вважає, що незважаючи на те, що чітка межа наразі не встановлена, є певні чинники, які її визначають. Це «неправдивість поширеної інформації та образливий характер останньої по відношенню до колег». «Адвокат, вживаючи ті чи інші фрази, котрі він уважає крилатими чи «гострими», повинен дуже обережно до цього ставитись й аналізувати власну поведінку на предмет відповідності Правилам адвокатської етики», – зауважив він.

«Крім того, адвокати мають дотримуватись етичних правил і у соціальних мережах. Наразі у нас не було скарг на поведінку адвокатів у таких мережах, але гадаю, що з оптимізацією та зростанням їх значущості у суспільному житті такі скарги з’являться. Тому уже зараз я радив би адвокатам звертати увагу на те, яким чином вони публічно висловлюються, в т.ч. й у соціальних мережах», – додав голова ВКДКА.

© Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/ua/36921-golova_vkdka_nazvav_dvi_oznaki_neetichnih_vislovlyuvan_advok.html