ПОСТАНОВА № І-002/2018  у справі за скаргою на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 29.09.2017 про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 6 ( шість) місяців

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № І-002/2018

31 січня 2018 року
м. Київ

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі: голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О.М.,  заступників голови  Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Крупнової Л.В. та Місяця А.П., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В.К., Ульчака Б.І., Приходька О.І., Василевської О.А., Чундак М.В., Кострюкова В.І.,  Чернобай Н.Б., Одновола В.К., Дуліч Т.В., Волчо В.В., Подольної Т.А., Пшеничного О.Л., Прокопчука О.М., Кравченка П.А., Притули О.Б., Тарасової А.М., Дімчогло М.І., Дроботущенко Т.О., Усманова М.А., Кузьмінського О.О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали дисциплінарної справи за скаргою адвоката ОСОБА_ на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 29.09.2017 про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 6 ( шість) місяців, –

ВСТАНОВИЛА:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга адвоката ОСОБА_ на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 29 вересня 2017 року про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 6 ( шість) місяців з 29 вересня 2017 року по 29 березня 2018 року. Відповідно до поштового штемпеля на конверті скарга відправлена  25.10.2017 року.

Терміни оскарження рішення КДКА Полтавської області від 29.09.2017, передбачені ст. 42 Закону України „ Про адвокатуру та адвокатську діяльність”,  не порушено.

Адвокат ОСОБА_ просить скасувати рішення КДКА Полтавської області від 29 вересня 2017 року про зупинення її права на заняття адвокатською діяльністю. Вважає, що вказане рішення суперечить вимогам ст.ст. 62, 63 Конституції України, ст.ст.37, ч.3 ст.34, ч.1 ст.40 Закону України „ Про адвокатуру та адвокатську діяльність”,  ч.4 ст.47 та ч.2 ст.17 КПК України, ст. 42 Правил адвокатської етики, п.7 Положення про порядок прийняття і розгляду скарги щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 30.08.2014 № 120 (зі змінами).

Скаржниця вказала, що КДКА регіону переглянула своє власне рішення від 29.08.2017, що не передбачено жодним нормативно-правовим актом. В обох рішеннях КДКА Полтавської області не зазначено склад якого дисциплінарного проступку міститься в її діях, у чому він полягає.

Заслухавши доповідача, – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури ОСОБА_, скаржницю ОСОБА_, перевіривши матеріали дисциплінарної справи, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

Згідно з відомостями з Єдиного реєстру адвокатів України адвокат ОСОБА_ здійснює діяльність на підставі свідоцтва №1144, виданого 04.01.2012 Полтавською обласною КДКА. Адреса робочого місця адвоката є наступною:   __________________________.

Тобто, дисциплінарне провадження здійснено належною КДКА регіону за адресою робочого місця адвоката ( ч.3 ст.33 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність”). Встановлено, що рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  Полтавської області від 29 вересня 2017 року розглянуто подання голови дисциплінарної палати та зупинено право на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 3 місяці, з 29 вересня 2017 року по 29 грудня 107 року;  зупинено право на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 6 місяців, з 29 вересня 2017 року по 29 березня 2018 року; зупинено право на  заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 3 місяці, з  29 вересня 2017 року по 29 грудня  2017 року.

Вказане рішення КДКА Полтавської області від 29 вересня 2017 року адвокат ОСОБА_ оскаржила  до Полтавського окружного адміністративного суду, подавши адміністративний позов. Вона просить суд визнати протиправним та скасувати рішення КДКА Полтавської області від 29 вересня 2017 року про зупинення  права на заняття адвокатською діяльністю строком на 6 місяців. Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2017 року ОСОБА_ (справа № 816/1914/17) відкрито провадження за позовом  ОСОБА_ до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області  про визнання протиправним та скасування рішення від 29 вересня 2017 року.

Відповідно до п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  у разі оскарження одного і того ж рішення КДКА до ВКДКА та до суду, ВКДКА виносить постанову про закриття провадження, виходячи із принципу правової визначеності, встановленого для оскарження рішень КДКА, Законом України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Оскільки адвокат ОСОБА_ одночасно оскаржила рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 29 вересня 2017 року про зупинення  її права на заняття адвокатською діяльністю строком на 6 місяців, з 29 вересня 2017 року по 29 березня 2018 року, до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та Полтавського окружного адміністративного суду, то Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури зобов’язана  винести постанову та закрити провадження у ВКДКА за скаргою адвоката ОСОБА_ на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 29.09.2017 про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвоката ОСОБА_ строком на 6 ( шість) місяців. З урахуванням викладеного, керуючись п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури,-

ПОСТАНОВИЛА:
  1. Закрити провадження у ВКДКА за скаргою адвоката ОСОБА_ на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  Полтавської області  від 29 вересня 2017 року про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість (6) місяців.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.
  3. Матеріали дисциплінарної справи повернути до КДКА регіону.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури             О.М. Дроздов

Секретар Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури             К.В. Котелевська