Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури розглянула справу адвоката, який залишив собі кошти клієнта, призначені для сплати штрафу. Як наслідок, громадянину довелося виконувати громадські роботи.
Звичайний порядок
Для проведення засідання 19 квітня ВКДКА довелося змінити звичне місце: зал готелю «Русь» виявився заброньованим і кваліфкомісія перебралась до столичного готелю «Рів’єра». Однак зміна місця дислокації не завадила зібрати кворум, на засідання прийшло 26 членів органу. Не вдалося приїхати лише трьом, а ще одного представника ВКДКА втратила.
За два дні до засідання стало відомо, що дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури
Закарпатської області прийняла рішення про зупинення права члена ВКДКА Романа Мартиновського на заняття адвокатською діяльністю строком на 6 місяців. Таким чином, він втратив право брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування.
Відкриваючи засідання, голова ВКДКА Валентин Загарія повідомив, що 4 членів кваліфкомісії звернулися з пропозицією внести до порядку денного скаргу Володимира Висоцького на рішення КДКА Київської області, яким його позбавили права на заняття адвокатською діяльністю. Однак В.Загарія відзначив, що так швидко розглянути звернення неможливо. Спершу слід звернутись до КДКА для того, щоб вона надіслала відповідні матеріали, після чого одному з членів вищого органу буде доручено провести перевірку. Лише після цього це питання буде розглянуте на засіданні.
Таким чином, скарга В.Висоцького має пройти звичайну процедуру.
Відмінності у справах
Визначившись із питаннями порядку денного, члени ВКДКА перейшли до їх розгляду. В одній зі скарг громадянин був невдоволений рішенням дисциплінарної палати КДКА АР Крим, яка відмовилася порушити
дисциплінарне провадження щодо адвоката Тетяни Ніколаєвої. Скаржник звертав увагу на те, що адвокат упродовж тривалого часу захищала його інтереси, а потім почала працювати на опонента.
Те, що скарга навряд чи буде задоволена, стало зрозуміло практично відразу. Як повідомив член ВКДКА Олександр Ноцький, термін на подання відповідних звернень уже сплив. Та й після розгляду матеріалів по суті у кваліфкомісії зійшлися на тому, що кримські колеги прийняли правильне рішення. За словами доповідача, із матеріалів убачається, що адвокат представляла різних осіб у справах, які жодним чином не перетиналися. Крім цього, адвокат Т.Ніколаєва ніколи не захищала інтереси скаржника, її наймало підприємство, де останній впродовж певного часу був директором.
Зменшило шанси на задоволення вимог і те, що скаржник, як повідомив член ВКДКА, у своєму зверненні використовував образи на адресу адвоката. Як наслідок, кваліфікаційники дійшли висновку, що рішення кримчан має залишитись у силі.
Кому штраф, а кому гонорар
Самостійно із заявою до кваліфкомісії звернувся адвокат Дмитро Бурак, з проханням
розібратись у його справі і скасувати рішення. КДКА Запорізької області зупинила його право на заняття адвокатською діяльністю впродовж одного року.
Суть справи полягала в тому, що Д.Бурак захищав у суді інтереси громадянина, якого за результатами розгляду справи зобов’язали сплатити штраф. Той, як повідомив член ВКДКА Олександр Яценко, передав гроші адвокату. Однак останній замість того, щоб виконати вимогу суду й прохання підзахисного, присвоїв кошти собі.
Ситуація ускладнювалася тим, що громадянин глухонімий і спілкується через перекладача. Тому самостійно перевірити, чи виконано фінансові вимоги, він не міг. Та й, довіряючи адвокату, напевно, не мав для цього підстав.
Проте, оскільки рішення суду не було виконано, постало питання про зміну покарання. Замість штрафу запропонували громадські роботи. Як повідомив О.Яценко, адвокат визнав свою провину в цій ситуації і суд продовжив термін для перерахунку коштів. Незважаючи на це, гроші знову не надійшли, а згодом, відповідно до матеріалів, Д.Бурак зник з поля зору й перестав відповідати на телефонні дзвінки. Тому підзахисному довелося відбувати покарання у вигляді громадських робіт.
Згодом адвокат все ж розрахувався зі своїм клієнтом і той навіть написав розписку, що претензій до захисника не має. Свою ж поведінку Д.Бурак пояснював тим, що вирішив, нібито йому платять гонорар, розповів О.Яценко.
На думку доповідача, адвокат цілком заслуговує покарання, яке йому призначили запорізькі колеги. Однак з таким поглядом погодились не всі члени ВКДКА. На думку деяких учасників засідання, до захисника поставились надто лояльно. Тому виникла ідея вимогу «задовольнити частково», відправивши матеріали на новий розгляд і вказати на недостатність санкції.
Захищати земляка довелося Катерині Котелевській. Вона відзначила, що до цієї ситуації Д.Бурак зарекомендував себе як порядна людина. Гроші ж присвоїв він у той час, коли перебував у складній життєвій ситуації і це, напевно, вплинуло на його поведінку. Тому К.Котелевська зазначила, що покарання цілком справедливе. Колеги підтримали її позицію, відзначивши, що в Запоріжжі мають краще знати й самого адвоката, і підстави для таких дій.
Таким чином Д.Бурак матиме рік для того, щоб упоратись з усіма негараздами й повернутися
до роботи. Хоча в разі повторного порушення ще одного шансу він, напевне, не отримає.
Статтю взято з http://zib.com.ua/ua/15761-vkdka_pidtrimala_pokarannya_dlya_advokata_yakiy_prisvoiv_kos.html
© Закон і Бізнес
26.04.2013