Новини

Print This Post

137144

Ідея подання декларацій членами КДКА і ВКДКА є нічим іншим, як планом певних осіб НАЗК щодо одержавлення адвокатури та зміщення адвокатського самоврядування як незалежного інституту громадянського суспільства.

На цьому наголосив голова ВКДКА Сергій Вилков під час засідання Ради адвокатів України, яке відбулося 31 березня 2021 року.

Позиція щодо необхідності подання декларацій містилася в листі юридичного управління НАЗК, адресованого голові ВКДКА.

С.Вилков припускає, що такі дії НАЗК направлені на саботаж законопроекту, який нині знаходиться у парламенті щодо усунення правової невизначеності в законі «Про запобігання корупції». А саме – чи підпадають члени органів адвокатського самоврядування під дію цього закону. Внесенням змін до статті 45 закону «Про запобігання корупції» народні депутати хочуть поставити крапку у цьому питанні – адвокати не повинні подавати такі декларації.

«На мою думку, дії НАЗК спрямовані на те, щоб посіяти хаос серед адвокатів. Відчуваючи, що фактично даний законопроект може бути прийнятий з дня на день, вони роблять такий відповідний хід – направили листи, і не тільки до ВКДКА і КДКА регіонів, а ще й приватним виконавцям та іншим. І мета така – коли адвокати почнуть подавати ці декларації, то будь-хто у Верховній Раді скаже: «так питання вже врегульоване і навіщо нам приймати цей закон?». І відкладуть цей закон у далеку скриню», – зауважив очільник ВКДКА.

Він переконаний: цей крок НАЗК несе загрозу у зобов’язанні подавати декларації не лише членів дисциплінарних органів адвокатури, а взагалі всіх адвокатів.

«Я бачу в цьому тиск на адвокатуру певних осіб з метою подальшого тиску через правоохоронні органи та інші органи влади. Якщо подивитися з точки зору тієї логіки, яку НАЗК виклало в листі, то в подальшому і комісії з оцінювання якості мають подавати електронні декларації, далі – ревізійні комісії, потім – адвокати БПД, а в результаті – Ради адвокатів регіонів. Тобто, всі адвокати будуть подавати е-декларації. Це є ні що інше, як план певних осіб НАЗК щодо одержавлення адвокатури та зміщення адвокатського самоврядування як незалежного інституту громадянського суспільства. Цього допустити не можна», – підсумував С.Вилков.