РІШЕННЯ № V/2-017 Про скаргу громадянки Туполової Г.П., що мешкає по вул.Градусова, 4, кв.33 в м.Луганськ, на лист № 76 Голови дисциплінарної палати Луганської обласної КДКА, Соболєва О.Л., від 8 грудня 2006 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження щодо адвоката Бут Д.В.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/2-17


 


8 лютого 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В., Варфоломеєвої Т.В., Миргородського Ю.М., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Мультяна В.В., Островської Л.В., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Яроша І.І., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою громадянки Туполової Галини Петрівни, що мешкає по вул.Градусова, 4, кв.33 в м.Луганськ, на лист № 76 Голови дисциплінарної палати Луганської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Соболєва О.Л., від 8 грудня 2006 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження щодо адвоката Бут Дмитра Володимировича,


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянка Туполова Г.П. звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на лист Голови дисциплінарної палати Луганської обласної КДКА від 8 грудня 2006 року, яким її повідомлено, що скарга у відношенні адвоката Бут Д.В. розглянута, підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності не вбачається.


            У своїй скарзі Туполова Г.П. посилається на те, що адвокат Бут Д.В.. не надав їй кваліфіковану юридичну допомогу, у подальшому відмовився від надання такої допомоги і тим самим здійснив на неї психологічний тиск. Вона йому заплатила гонорар у сумі 1000 гривень, який він їй не повернув, просить притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності, а саме припинити дію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та зобов’язати повернути їй гроші.


            Заслухавши доповідача, члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Як вбачається з матеріалів справи Головою дисциплінарної плати Луганської обласної КДКА у відповідності до п.33 Положення про КДКА відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження обґрунтовано. Скаржниця Туполова Г.П. не надала КДКА підтверджень того, що адвокат Бут Д.В. відмовив їй у наданні правової допомоги, а також документів про сплату нею гонорару у розмірі 1000 гривень. В той же час адвокат Бут Д.В. дав пояснення на скаргу та копії процесуальних документів на підтвердження надання їй правової допомоги (с.16, 18, 19, 21, 22), що спростовують доводи скаржниці.


Разом з тим, рішення дисциплінарної палати не може бути скасоване, оскільки у відповідності до п.34 Положення про КДКА забороняється накладення стягнень пізніше ніж через 6 місяців з дня вчинення проступку.


Враховуючи викладене, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру»  та п.п.10, 20  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури


 


ВИРІШИЛА:


   1. Закрити провадження по справі за скаргою громадянки Туполової Галини Петрівни на рішення дисциплінарної палати Луганської обласної КДКА від 8 грудня 2006 року щодо адвоката Бут Дмитра Володимировича в зв’язку з закінченням строку для накладення дисциплінарного стягнення.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.
  3. Матеріали справи направити в регіональну КДКА.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                          В.І. Висоцький