РІШЕННЯ № V/5-087 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України,розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Поплавського Юрія Володимировича на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 18.01.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Джакели Георги Леонідовича, у зв’язку з відсутністю підстав притягнення його до дисциплінарної відповідальності

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/5-87


 


30 травня 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Юзькової Н.В., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Пільгуя М.О., Полонського Ю.М., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Поплавського Юрія Володимировича на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 18.01.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Джакели Георги Леонідовича,  у зв’язку з відсутністю підстав притягнення його до дисциплінарної відповідальності,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


19.09.2007 року громадянин Поплавський Ю.В. звернувся зі скаргою на дії адвоката Джакели Г.Л. Дане звернення направлено для розгляду по суті у Донецьку обласну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


При перевірці скарги Поплавського Ю.В. голова дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури 18.01.2008 року прийняв рішення про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Джакели Г.Л.


Скаржник звинувачує адвоката Джакели Г.Л. у шахрайських діях, стверджує, що використовуючи той факт, що є членом „Партії регіонів”, взяв у нього гроші за роботу, яку належно не виконав. Вважає, що адвокат Джакели Г.Л. порушив Правила адвокатської етики, за що його необхідно позбавити свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та зобов’язати адвоката повернути йому гроші в сумі 4000 доларів США.


У своєму письмовому поясненні адвокат Джакели Г.Л. не заперечує той факт, що в лютому 2006 року на прийомі в громадській приймальні „Партії регіонів” до нього звернувся Поплавський Ю.В. за консультацією стосовно кримінальної справи, порушеної проти нього за ст.ст.309 ч.3, 307 ч.3 КК України. Участі на досудовому слідстві він не приймав. Здійснював захист Поплавського Ю.В. в судах 1-й інстанції та в апеляційній інстанції, гонорар був визначений в розмірі 500 грн., які він вважає повністю відробив.


У зв’язку з тим, що Поплавський Ю.В. неодноразово не з’являвся без поважних причин в судове засідання, а коли з’явився, то був у нетверезому стані, суд прийняв рішення про взяття його під варту. Вважає, що Поплавському Ю.В. була надана кваліфіковано правова допомога, його дії з ч.3 ст.309 КК України були перекваліфіковані на ч.2 ст.309 КК України.


При таких обставинах головою дисциплінарної палати обґрунтовано було прийнято рішення про відмову в задоволенні скарги Поплавського Ю.В. про порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Джакели Г.Л.


Оскаржуючи це рішення, Поплавський Ю.В. просить його скасувати та врахувати той факт, що постановою судді Ясиноватського міського районного суду Донецької області від 08.10.2007 року скасована постанова слідчого Ясиноватської міжрайонної прокуратури від 23 березня 2007 року по заяві Поплавського Ю.В. про притягнення до кримінальної відповідальності адвоката Джакели Г.Л. та направлені матеріали Ясиноватському міжрайонному прокурору для проведення додаткової перевірки.


Під час перевірки цього факту встановлено, що 22.10.2007 року слідчим Ясиноватської міжрайонної прокуратури знову винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи відносно Джакели Г.Л. за ознаками злочину, передбаченого ст.190 КК України, у зв’язку з відсутністю складу злочину.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Поплавського Ю.В. не підлягає задоволенню, оскільки факти, про які йдеться в його скарзі, не знайшли свого підтвердження.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України „Про адвокатуру” та п.п.10, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 18.01.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Джакели Георги Леонідовича залишити без змін, а скаргу громадянина Поплавського Юрія Володимировича – без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.