РІШЕННЯ № V/7-114 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Данилюк Г.У. та Позднякової Лариси Дмитрівни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16.01.2008 року та неналежне надання правової допомоги адвокатом Пашковим Миколою Захаровичем

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/7-114


 


05 вересня 2008 року                                                                                                     м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Ромаданової Г.Г., Полонського Ю.М., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Данилюк Г.У. та Позднякової Лариси Дмитрівни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16.01.2008 року та неналежне надання правової допомоги адвокатом Пашковим Миколою Захаровичем,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Данилюк Г.У. та Позднякова Л.Д. звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16.01.2008 року, яким закрито дисциплінарне провадження відносно адвоката Пашкова М.З. за відсутністю підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності.


На думку скаржниць адвокат неналежним чином виконував свої обов’язки по укладеній між ними угоді, затягував розгляд справи, зривав засідання суду, не виконував доручень, посилаючись на відсутність часу, не запитував копії документів, відхилявся від ознайомлення з документами, які йому надавались для вивчення та залучення до матеріалів справи.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури,       Вербу М.І., перевіривши матеріали справи, доводи скаржниць, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.


 


На підставі скарги Позднякової Л.Д. головою дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури 20.11.2007 року було порушене дисциплінарне провадження відносно адвоката Пашкова М.З. та проведена перевірка викладених скаржницею обставин, отримані письмові пояснення адвоката.


16.01.2008 року дисциплінарна палата Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, розглянувши матеріали справи, надані адвокатом копії документів, які підтверджували його послідовну та принципова роботу по виконанню умов договору зі скаржницею, заслухавши доводи адвоката та скаржниці, не знайшла жодних підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності та прийняла рішення про закриття дисциплінарного провадження, яке завізували вісім членів палати без зауважень.


Враховуючи викладене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру», п.п.10, 10-1, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Данилюк Г.У. та Позднякової Лариси Дмитрівни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16.01.2008 року про закриття дисциплінарного провадження відносно адвоката Пашкова Миколи Захаровича залишити без задоволення, а рішення – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржниць.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.