РІШЕННЯ № V/11-171 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Антонюка Ігоря Вікторовича на рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 лютого 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Святогора Євгенія Анатолійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/11-171


 


20 березня 2009 року                                                                                                       м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Большакова Є.В., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Антонюка Ігоря Вікторовича на рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 лютого 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Святогора Євгенія Анатолійовича,


ВСТАНОВИЛА:


 


Антонюк І.В. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 лютого 2008 року, яким відмовлено в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Святогора Є.А.


В своїй скарзі Антонюк І.В. вказує, що він не згоден з цим рішенням дисциплінарної палати, та зазначає, що адвокат Святогор Є.А. на протязі кількох років чинить перешкоди у виконанні рішення суду, підбурює своїх довірителів до насильницьких дій. На його думку адвокат вчиняє злочини, передбачені ст.ст.189 та 382 КК України. Просить скасувати рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, прийняти справу до свого провадження, винести нове рішення про припинення адвокатської діяльності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.


Адвокат Святогор Є.А. в своїх поясненнях заперечує викладені в скарзі обставини та вказує, що дійсно 10.01.2008 року він був присутнім при виконанні рішення суду про вселення громадянки Бондаревської Л.М. до квартири № 36 по вул.Івашкевича, 3 в м.Києві, як представник боржника Антонюк А.В. Ніяких протиправних дій він не вчиняв, знаходився від місця події на відстані 15-20 метрів і Антонюка І.В. не штовхав, вважає, що заява Антонюка І.В. має на меті змусити його відмовитись від виконання своїх обов’язків по захисту інтересів Антонюк Анни Вікторівни.


В матеріалах справи є копія акту державного виконавця Оболонської ДВС м.Києва від 10 січня 2008 року про вселення Бондаревської Л.М. в квартиру № 36 по вул.Івашкевича, 3 в м.Києві.


В акті вказано, що рішення не виконано, так як боржники не пускали виконавця до під’їзду та ображали його; виконання проводилось в присутності дільничного інспектора. Стосовно адвоката ніяких зауважень не зазначено.


З наявних у справі матеріалів порушень Закону України «Про адвокатуру», Правил адвокатської етики з боку адвоката Святогора Є.А. не вбачається.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Дубовика М.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Антонюка І.В. задоволенню не підлягає.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14,16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 101, 20-231 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Антонюка Ігоря Вікторовича на рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 лютого 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Святогора Євгена Анатолійовича залишити без задоволення, а рішення дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.