РІШЕННЯ № V/12-198 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за зверненням начальника Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Боброва М.М., відносно адвокатів Шустова Юрія Юрійовича та Лопатіна Сергія Володимировича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/12-198


 


22 травня 2009 року                                                                                                   м.Одеса


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Яценко О.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Замедянської Н.М., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за зверненням начальника Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Боброва М.М., відносно адвокатів Шустова Юрія Юрійовича та Лопатіна Сергія Володимировича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Начальник Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Бобров М.М., звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з листом, в якому повідомив про неодноразові звернення Управління Пенсійного фонду до Донецької обласної колегії адвокатів, Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з проханням розглянути питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Шустова Ю.Ю. та Лопатіна С.В., які здійснюють свою діяльність на території м.Краматорська та порушують вимоги Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».


Відповідно до п.4 ст.11, п.5 ст.14 Закону, особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, відносяться до осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.


Пунктами 4, 6 ст.17 Закону зобов’язано платників цієї категорії подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом та нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.


Незважаючи на попередження Президії Донецької обласної адвокатури від 06.12.2005 року № 144 та від 25.06.2008 року № 79 про дисциплінарну відповідальність, зазначені адвокати продовжують порушувати чинне законодавство. Сума заборгованості перед бюджетом Пенсійного фонду відповідно до звітності за 2005 рік, наданої Шустовим Ю.Ю., складає 682,33 грн.


Донецька обласна Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури винесла рішення про відмову в порушенні дисциплінарної справи щодо адвокатів Шустова Ю.Ю. та Лопатіна С.В., мотивувавши тим, що між адвокатами та Управлінням Пенсійного фонду існує спір щодо сплати внесків. Але, при цьому адвокатами не висувались претензії до дій територіального органу Пенсійного фонду. Спеціалістами управління неодноразово роз’яснювались вимоги пенсійного законодавства щодо сплати страхових внесків адвокатами. Але станом на 27.02.2009 року звітність до управління не надано. Тим самим адвокати ухиляються від декларування оподаткованого прибутку та сплати страхових внесків.


З огляду на зазначене, Управління пенсійного фонду наполягає на застосуванні до адвокатів Шустова Ю.Ю. та Лопатіна С.В. дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення дії свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю на строк до одного року та просить Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури посприяти в питаннях додержання адвокатами пенсійного законодавства.


До звернення Управлінням Пенсійного фонду додано копію рішення Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.11.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвокатів Радіонова С.Я., Шустова Ю.Ю., Лопатіна С.В., Прокопчака Д.М., Перепилиці М.Ю., Ігнатенка О.В.. Додатковим листом також надані копії інших документів:


– лист в Донецьку обласну колегію адвокатів та її відповідь,


– лист в Донецьку обласну КДКА та її відповіді.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що звернення начальника Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Боброва М.М., відносно адвокатів Шустова Ю.Ю. та Лопатіна С.В. до задоволення не підлягає.


 


Оцінюючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.11.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвокатів, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури приходить до висновку, що воно постановлено у відповідності до наявних матеріалів перевірки, є законним, обґрунтованим та має вирішуватись, за наявності підстав, у судовому порядку.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 101, 20-231 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Звернення начальника Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Боброва М.М., щодо адвокатів Шустова Юрія Юрійовича, Лопатіна Сергія Володимировича та винесеного головою дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури рішення про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвокатів, залишити без задоволення, а рішення голови дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити начальника Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Боброва М.М.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.