РІШЕННЯ № V/13-235 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Кичатого Павла Григоровича відносно адвоката Сергієнко Олени Петрівни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/13-235


 


19 червня 2009 року                                                                                       м.Севастополь


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Габрука М.А., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Костіна А.Є., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф.,  розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Кичатого Павла Григоровича відносно адвоката Сергієнко Олени Петрівни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Кичатий П.Г. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури із заявою, в якій просить оцінити якість роботи адвоката Сергієнко О.П., з якою він уклав угоду на представництво інтересів у суді, в зв’язку зі спором про розподіл спільного майна подружжя, визначення порядку користування квартирою та відкриття особового рахунку. Також просить Вищу кваліфікаційну комісію повернути сплачений ним адвокату гонорар та притягнути адвоката до відповідальності.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури,      Скукіса В.Ф., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Кичатого П.Г. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


З матеріалів справи вбачається, що у жовтні 2008 року Кичатий П.Г. звертався з аналогічною заявою до Черкаської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Після проведеної перевірки, оцінки доводів скаржника та адвоката, дисциплінарна палата Черкаської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури 04.12.2008 року прийняла рішення, яким відмовила в притягненні адвоката Сергієнко О.П. до дисциплінарної відповідальності за відсутністю підстав. Не оскаржуючи це рішення дисциплінарної палати, скаржник вимагає від Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури покарання адвоката та усунення її від адвокатської діяльності.


Відповідно до ст.13, 14 Закону України «Про адвокатуру», п.3 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та п.п.3, 10 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затверджених Указом Президента України від 05.05.1993 року № 155/93, вирішення питань про дисциплінарну відповідальність адвокатів віднесено до повноважень регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. Завданням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури є розгляд скарг на рішення та дії кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, їх палат або членів палат. Оцінка якості виконання адвокатом доручення клієнта до її компетенції не віднесена.


Кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури та Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не наділені повноваженням щодо вирішення спорів між громадянами та адвокатами стосовно сплачених сум за надання юридичної допомоги. У разі виникнення спору, це питання, має вирішуватись у судовому порядку відповідно до ст.12 Закону України «Про адвокатуру», діючого цивільного та цивільного процесуального законодавства.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Кичатого Павла Григоровича відносно адвоката Сергієнко Олени Петрівни залишити без задоволення, а рішення дисциплінарної палати Черкаської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.12.2008 року – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.