РІШЕННЯ № V/13-224 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Запрути Жана Вікторовича на рішення атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим від 29.05.2009 року про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/13-224


 


19 червня 2009 року                                                                                       м.Севастополь


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Габрука М.А., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Костіна А.Є., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф.,  розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Запрути Жана Вікторовича на рішення атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим від 29.05.2009 року про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


В липні 2008 року Запрута Ж.В. звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим із заявою про допуск до складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.


За наслідками складання кваліфікаційних іспитів, рішенням атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим від 29.05.2009 року     Запруті Ж.В. було відмовлено у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю з огляду на відсутність у нього необхідних мінімальних знань.


Не погодившись із прийнятим рішенням, Запрута Ж.В. оскаржив його до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, посилаючись на те, що він добре орієнтується у законодавстві, а рішення атестаційної палати вважає необґрунтованим та протиправним.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши надані Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури АР Крим матеріали справи, яких достатньо для розгляду скарги у відсутності заявника, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Запрути Ж.В. до задоволення не підлягає з наступних підстав.


 


Відповідно до п.9 Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, затвердженого протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 01.10.1999 року № 6/2 (зі змінами від 17.08.2001 р., 23.04.2004 р., 27.10.2005 р., 02.02.2007 р.), усна відповідь зараховується у випадку, коли заявник задовільно відповів на всі питання білета.


Як вбачається з витягу із протоколу засідання атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим, по п’яти з п’ятнадцяти питань усного іспиту заявник дав невірні та неповні відповіді, що свідчить про недостатній рівень підготовки. Зазначене підтверджується відомостями, яки заповнювались членами атестаційної палати під час складання  кваліфікаційних іспитів.


Рішення атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим від 29.05.2009 року, яким скаржнику відмовлено у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, підписане вісьмома з одинадцяти членів палати, що свідчить про наявність кворуму.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Запрути Жана Вікторовича на рішення атестаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим від 29.05.2009 року про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю залишити без задоволення, а рішення атестаційної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.

Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.