РІШЕННЯ № V/14-252 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Яковенка Руслана Анатолійовича на дії голови Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Гусейнової Жанни Володимирівни щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвокатів Васильєва Валентина Михайловича та Рибакова Андрія Михайловича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/14-252


 


03 жовтня 2009 року                                                                                                 м.Ялта


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Антипченка В.К., Авраменка Г.М. (за дорученням), Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Большакова Є.В. (за дорученням),  Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Коворотного В.І. (за дорученням), Міщенка В.В., Габрука М.А. (за дорученням), Арутюнової Н.Ф. (за дорученням), Павлової М.А., Горощенко Л.В. (за дорученням), Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Сахненко Л.В. (за дорученням), Ященко Н.В., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Яковенка Руслана Анатолійовича на дії голови Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Гусейнової Жанни Володимирівни щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвокатів Васильєва Валентина Михайловича та Рибакова Андрія Михайловича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Яковенко Р.А. звернувся до Комітету з питань правової політики Верховної Ради України зі скаргою на дії голови Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Гусейнової Ж.В. щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвокатів Васильєва В.М. та Рибакова А.М., в якій повідомив про невиконання адвокатом Васильєвим В.М. своїх професійних обов’язків, а також про непрофесіоналізм, аморальну поведінку адвоката Рибакова А.М. під час розгляду справи в залі суду. Васильєв В.М. був призначений скаржнику державою, але витребував з його родичів гроші, а Рибаков А.М. представляв інтереси потерпілого.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Ященко Н.В., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Яковенка Р.А. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Відповідно до статті 80 Правил адвокатської етики, при застосуванні дисциплінарних стягнень за порушення дисциплінарні органи адвокатури мають виходити із загальних засад юридичної відповідальності, зокрема, повинні застосовувати заходи дисциплінарної відповідальності лише за винні порушення.


З письмового пояснення адвоката Васильєва В.М. вбачається, що він добросовісно виконав свої обов’язки, незважаючи на те, що працював за призначенням протягом двох років, свою роботу виконав професійно.


Як вбачається з пояснення адвоката Рибакова А.М., він є представником потерпілої сторони, добросовісно виконує свої обов’язки, ніякого тиску на Яковенка Р.А. він не здійснював. Відносно знаходження його в стані алкогольного сп’яніння в залі суду категорично заперечує.


Доказів неналежної поведінки адвокатів Васильєва В.М. та Рибакова А.М. в судовому засіданні скаржник не надав.


Рішенням дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 30.10.2008 року дисциплінарну справу за заявою Яковенка Р.А. про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Васильєва В.М. та Рибакова А.М. закрито.


За таких обставин, зважаючи на відсутність в матеріалах справи фактів неналежного надання правової допомоги з боку адвокатів, рішення дисциплінарної палати слід залишити без змін.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Яковенка Руслана Анатолійовича на дії голови Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Гусейнової Жанни Володимирівни щодо відмови в притягненні до дисциплінарної відповідальності адвокатів Васильєва Валентина Михайловича та Рибакова Андрія Михайловича залишити без задоволення, а рішення дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 30.10.2008 року про закриття дисциплінарної справи відносно адвокатів Васильєва Валентина Михайловича та Рибакова Андрія Михайловича – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте  рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.