РІШЕННЯ № V/15-282 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргами Сараєва Олександра Єфимовича та Сараєвої Любові Василівни на дії адвоката Мельченка Віталія Івановича та на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка В.І.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/15-282


 


20 листопада 2009 року                                                                                               м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Киркояна А.М. (за дорученням), Афанащенка С.І., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т. (за дорученням), Габрука М.А. (за дорученням), Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П. (за дорученням), Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргами Сараєва Олександра Єфимовича та Сараєвої Любові Василівни на дії адвоката Мельченка Віталія Івановича та на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка В.І.,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулись Сараєв О.Є. та Сараєва Л.В. зі скаргами на дії адвоката Мельченка В.І. та на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 183 від 17.07.2009 року, яким їм відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка В.І.


В своїх скаргах вони просять дати правову оцінку діям адвоката, скасувати рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 183 від 17.07.2009 року та притягнути адвоката Мельченка В.І. до дисциплінарної відповідальності.


Відповідно до матеріалів перевірки дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, в своїй скарзі до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в травні 2009 року Сараєв О.Є. та Сараєва Л.В. просили дати правову оцінку діям адвоката Мельченка В.І.


Як вбачається зі змісту скарги та матеріалів перевірки, між скаржниками та адвокатом Мельченком В.І. і його родичем Крістостуровим Р.В. в жовтні 2008 року виник конфлікт на ґрунті цивільно-правових відносин, пов’язаний з володінням останнім частиною житлового будинку.


Скаржниками, не зважаючи на запит дисциплінарної палати, не було надано документів, які б свідчили про їх звернення до правоохоронних органів щодо неправомірних дій адвоката Мельченка В.І.


08.06.2009 року головою дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури прийняте рішення, яким відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка В.І., про що відповідним чином повідомлено скаржників.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Луцюка П.С., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарги Сараєва О.Є. та Сараєвої Л.В. не підлягають задоволенню з наступних підстав.


Відповідно до ст.13 Закону України «Про адвокатуру», для визначення рівня професійних знань осіб, які мають намір займатися адвокатською діяльністю, вирішення питань про дисциплінарну відповідальність адвокатів у Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються строком на 3 роки кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури.


Пункт 15 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури визначає повноваження дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, а саме: розгляд скарг громадян, окремих ухвал судів, постанов
суддів, постанов, подань слідчих органів, голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або її членів, заяв адвокатських об’єднань, підприємств, установ, організацій на дії
адвокатів.


Норми Закону та Положення не передбачають права дисциплінарних палат регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури давати правову оцінку діям осіб, вчиненим на ґрунті цивільно-правових відносин, пов’язаних з володінням частиною житлового будинку.


Рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 08.06.2009 року є обґрунтованим, прийняте в межах передбачених повноважень та за відсутністю підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка В.І.


  Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скарги Сараєва Олександра Єфимовича та Сараєвої Любові Василівни на дії адвоката Мельченка Віталія Івановича та на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Мельченка Віталія Івановича залишити без задоволення, а рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 08.06.2009 року – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.