РІШЕННЯ № V/15-281 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Цимбаліста Олега Петровича на постанову голови дисциплінарної палати Івано-Франківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 07.05.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Коваленко Ольги Василівни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/15-281


 


20 листопада 2009 року                                                                                               м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Киркояна А.М. (за дорученням), Афанащенка С.І., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т. (за дорученням), Габрука М.А. (за дорученням), Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П. (за дорученням), Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Цимбаліста Олега Петровича на постанову голови дисциплінарної палати Івано-Франківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 07.05.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Коваленко Ольги Василівни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Цимбаліст О.П. звернувся до Івано-Франківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури зі скаргою на адвоката Коваленко О.В., яка представляла інтереси позивачки Тарасенко О.П. по справі про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину та визнання права власності на половину спадкового майна, визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.


Голова дисциплінарної палати Івано-Франківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, вивчивши всі матеріали справи, своєю постановою від 07.05.2009 року відмовив в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Коваленко О.В., в зв’язку з відсутністю підстав.


Скаржник вважає, що відмовлено в порушенні дисциплінарної справи безпідставно, так як адвокат Коваленко О.В. втрутилась в його особисте життя, зробивши запит до ДВС Калуського МРУЮ щодо інформації про стягнення аліментів на утримання дітей та наявність заборгованості по аліментах.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Ромаданову Г.Г., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Цимбаліста О.П. не підлягає до задоволення з наступних підстав.


Запит до ДВС Калуського МУЮ був зроблений на підставі ст.6 Закону України «Про адвокатуру». Відповідь була використана, як доказ по цивільній справі, та долучена до справи, так як по справі виник спір з приводу проживання позивачки чи відповідача в спірному будинку.


Державний виконавець підтвердив відсутність за спірною адресою відповідача, так як особисто неодноразово виїжджав до будинку. З огляду на зазначене, адвокат діяв правомірно, виконуючи умови угоди з клієнтом про надання правової допомоги.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Цимбаліста Олега Петровича на постанову голови дисциплінарної палати Івано-Франківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 07.05.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Коваленко Ольги Василівни залишити без задоволення, а постанову голови дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.