РІШЕННЯ № V/17-346 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні клопотання Ткачука Сергія Романовича щодо звільнення його від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/17-346


 


19 лютого 2010 року                                                                                                    м.Київ    


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Панасенко Т.П., Яроша І.І., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й.,  – розглянувши у відкритому засіданні клопотання Ткачука Сергія Романовича щодо звільнення його від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Ткачук С.Р. 27.01.2010 року вдруге звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з клопотанням про звільнення його від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.


Клопотання мотивоване тяжким матеріальним становищем заявника та відсутністю можливості сплатити належну суму. Також у клопотанні Ткачук С.Р. зазначає, що є пенсіонером, має другу групу інвалідності, багато грошей витрачає на постійне лікування, до середини 2008 року працював юристом Петрівської сільської ради, а на даний час зареєстрований як фізична особа-підприємець і надає юридичні послуги сільському населенню. На підтвердження він додав до свого клопотання копії пенсійного посвідчення, довідки Кримського республіканського клінічного онкологічного диспансеру, паспорту, першої, четвертої та п’ятої сторінок трудової книжки, свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 19.06.2008 року, квитанцій про сплату оренди, податку та інших платежів, акт обстеження матеріально-побутових умов і повідомлення регіонального управління Пенсійного фонду України про розмір пенсії.


Постановою Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури № V/12-092 від 22.05.2009 року аналогічне клопотання Ткачука С.Р. залишено без розгляду до  подання ним, перевірки та реєстрації регіональною Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури документів, визначених Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури.


            На виконання вимог Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, до свого нового звернення Ткачук С.Р. додав довідку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим № 106/01-1 від 03.08.2009 року, яка підтверджує надання йому допуску до складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання Ткачука С.Р. підлягає частковому задоволенню.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру», п.п.10, 10-1, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та п.2.5 Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Клопотання Ткачука Сергія Романовича задовольнити частково.


2.    Зменшити для Ткачука Сергія Романовича розмір одноразового внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю до 2500 грн.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Ткачука С.Р. та Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури АР Крим.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                              В.І. Висоцький