РІШЕННЯ № V/20-415 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Постоєнко Олександра Сергійовича, Постоєнко Юлії Олексіївни на дії адвоката Сілкіної Марини Володимирівни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/20-415


 


04 червня 2010 року                                                                                                   м.Одеса     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., Заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Верби М.І., Дубовика М.І., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Габрука М.А., Островської Л.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Коваль К.П., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Постоєнко Олександра Сергійовича, Постоєнко Юлії Олексіївни на дії адвоката Сілкіної Марини Володимирівни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Постоєнко О.С. та Постоєнко Ю.О. звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою, у якій просять оцінити якість роботи адвоката Сілкіної М.В., що представляє інтереси їх опонента в Державній виконавчій службі при виконанні судового рішення та позбавити адвоката права на заняття адвокатською діяльністю. Скаржники посилаються на те, що адвокат представляє інтереси опонента без належно оформлених повноважень.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Скукіса В.Ф., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.


З матеріалів справи вбачається, що у грудні 2009 року заявники зверталися з аналогічною скаргою до Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


Після проведеної перевірки, постановою Голови дисциплінарної палати від 04.02.2010 року у порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката  Сілкіної М.В. відмовлено. Не оспорюючи рішення дисциплінарної палати, скаржники вимагають покарання адвоката та усунення її від адвокатської діяльності.


Відповідно до ст.13 Закону України «Про адвокатуру» та п.3 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, вирішення питань про дисциплінарну відповідальність адвокатів віднесено до виключної компетенції обласних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.


Завданням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, їх палат та посадових осіб.


Оцінка якості виконання адвокатом доручення клієнта – не є компетенцією Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, у зв’язку з чим скарга Постоєнко О.С. та Постоєнко Ю.О. не підлягає до задоволення.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Постоєнко Олександра Сергійовича, Постоєнко Юлії Олексіївни на дії адвоката Сілкіної Марини Володимирівни – залишити без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                              В.І. Висоцький