РІШЕННЯ № V/23-481 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Корнєєвої Галини Михайлівни на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича у зв’язку з закінченням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності та на рішення Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-481


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Корнєєвої Галини Михайлівни на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича у зв’язку з закінченням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності та на рішення Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати  Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшла скарга Корнєєвої Галини Михайлівни  на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича у зв’язку із спливом   строку  притягнення  до дисциплінарної відповідальності та на рішення Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури   від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича.


В скарзі йдеться  про неправомірні дії, на думку Корнєєвої Г.М.,  адвоката Судакова В.В. під час виконання ним  професійних обов’язків по представництву інтересів скаржника в судовому засіданні. Адвокат Судаков В.В. без укладення письмового договору про надання правової допомоги, на підставі ордеру,    06.11.2008 року представляв  її інтереси у судовому засіданні Приморського районного  суду м. Одеси по справі №2-1799/08 за позовом Корнєєва О.М. до Корнєєвої  Г.М. про розподіл спільного сумісного майна подружжя, що на  думку Корнєєвої Г.М.  свідчить про порушення адвокатом Правил адвокатської етики та призвело до ухвалення  судом першої інстанції  рішення не на користь Корнєєвої Г.М.    Просила притягнути Судакова В.В. до дисциплінарної відповідальності та анулювати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.


Дисциплінарна палата дійшла висновків, що дисциплінарне провадження по відношенню до Судакова В.В. підлягає закриттю відповідно до ч.2 п. 34 Положення про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, так як з матеріалів скарги Корнєєвої Г.М. вбачається, що вказані нею події відбулись 06.11.2008 року, тому шестимісячний строк притягнення адвоката Судакова В.В. до дисциплінарної відповідальності  сплинув.


Корнєєва Г.М., не погодившись з вказаним рішенням Дисциплінарної палати  Одеської обласної КДКА та   подала скаргу до Одеської обласної  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  з проханням відмінити рішення Дисциплінарної палати з направленням матеріалів на новий розгляд, посилаючись на ст.13-1 Положення про КДКА. Рішенням  Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури   від 26.03.2010 року  відмовлено   в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича на підставі ст. 13-1 Положення про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


В скарзі до Вищої кваліфікаційної  комісії адвокатури Корнеєва Г.М. відмовилась від вимоги про притягнення адвоката Судакова В.В. до дисциплінарної відповідальності та поставила питання про скасування рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області та заявила вимогу про визнання  адвоката Судакова В.В. таким, що порушив  рішення Вищої кваліфікаційної  комісії адвокатури від 05.09.2008 року № V/7-117 щодо використання ордеру адвоката у судовому засіданні без укладання угоди та у відсутність довірителя.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Будько Н.Г., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що Дисциплінарною палатою Одеської  обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури був правомірно застосований п. 34 розділу 5 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, яким передбачено, що дисциплінарне стягнення не  може  бути  накладено  пізніше   як через шість місяців з дня вчинення проступку, скарга Корнєєвої Г.М. на вказане рішення Дисциплінарної палати подана до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури 24.06.2010 року, тобто з пропуском встановленого 3-х місячного строку для оскарження рішення Дисциплінарної палати.


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури дійшла до висновку, що рішенням Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури   від 26.03.2010 року   скарга Корнєєвої Г.М. про скасування рішення  Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича  залишена без задоволення цілком правомірно, оскільки ст. 13-1 Положення про КДКА передбачає можливість скасування рішення Дисциплінарної палати тільки в тому разі, коли палатою було ухвалене рішення про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді припинення адвокатської діяльності та анулювання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Таким чином, рішення Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. є обґрунтованим і підстави для його скасування відсутні.


За таких обставин, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури доходить  висновку, що рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича у зв’язку з закінченням строку для притягнення його до дисциплінарної відповідальності та рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області від 12.02.2010 року є обґрунтованими та прийнятим на підставі повно проведеної перевірки зібраних матеріалів.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Корнєєвої Галини Михайлівни – залишити без задоволення.


2.      Рішення Дисциплінарної палати Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича у зв’язку з закінченням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності та рішення Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.03.2010 року про відмову в задоволенні скарги Корнєєвої Г.М. на рішення Дисциплінарної палати  Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.02.2010 року про закриття провадження по дисциплінарній справі відносно адвоката Судакова Валерія Валерійовича – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький