РІШЕННЯ № V/23-471 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Стецівки Ігоря Михайловича, Зелінка Надії Іллівни на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Сніданко Івана Дмитровича від 11 грудня 2009 року

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-471


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І. – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Стецівки Ігоря Михайловича, Зелінка Надії Іллівни на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Сніданко Івана Дмитровича від 11 грудня  2009 року,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


            До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулись зі скаргою Стецівка І.М. та Зелінка Н.І. на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Сніданко І.Д. від 11 грудня 2009 року.


            В своєму зверненні скаржник посилається на те, що 29 жовтня 2009 року він разом з гр. Торган Іваном Васильовичем близько 15 год. 00 хв. зайшов у приміщення юридичної консультації м.Дрогобича по вул.Гончарівській, 11 з метою вияснення питання щодо здійснення адвокатом Сніданко І.Д. захисту гр.Зелінка В.М. по кримінальній справі № 116 – 0045. Оскільки їм стало відомо, слідчий Дрогобицького РВ УМВСУ у Львівській області Турик І.М. своєю постановою призначив адвоката Сніданко І.Д. бути захисником Зелінка В.М. 


            При безпосередньому спілкуванні з адвокатом Сніданко І.Д., останній ніби – то заявив: «я безоплатно працювати не збираюсь», вимагав гроші за ведення справи Зелінка В.М., обзивав нецензурними словами і виганяв скаржника з кабінету тощо. Такими діями, на переконання скаржника, адвокат Сніданко І.Д. грубо порушує чинне законодавство і завдає йому моральної шкоди, а також образливими висловами підриває авторитет особи скаржника як серед знайомих так і близьких.


            Адвокат Сніданко І.Д. у своєму поясненні вказав, що 15.10.2009 року близько 17 год. 00 хв. в «юридичну консультацію» зайшов ст. слідчий СВ Дрогобицького РВ УМВС України Турик І.М. з проханням призначити адвоката обвинуваченому Зелінку В.М. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 186 КК України, щодо останнього вирішувалось питання про обрання міри запобіжного заходу – взяття під варту в Дрогобицькому міськрайонному суді. Оскільки, інших адвокатів на той час не було, він погодився. 20.10.2009 року вдруге розглядалося подання слідчого Турика І.М. і суд обрав Зелінку В.М. міру запобіжного заходу – арешт, з врахуванням ступеня тяжкості вчиненого злочину.


            29.10.2009 року близько 15 год. 00 хв. в «юридичну консультацію» зайшов брат Зелінки В.М. – Стецівка І.М. в загальних рисах йому повідомлено про суть пред’явленого брату обвинувачення та про можливість оплати послуг адвоката з боку рідних підзахисного. Жодних образливих висловів на адресу скаржника адвокат Сніданко І.Д. не висловлював. Крім того, їхню розмову чув колишній працівник карного розшуку Торган І.В., що зайшов у «юридичну консультацію» разом зі Стецівкою І.М. та інший адвокат, який в цей час перебував у кабінеті.


            Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Комарницьку О.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.


            Постановою Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 11.12.2009 року було відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Сніданко Івана Дмитровича. Вказаною постановою вірно встановлено, що адвокат Сніданко І.Д. вимог Закону України «Про адвокатуру» та Правил адвокатської етики не порушив, а тому підстав для притягнення його до дисциплінарної відповідальності немає.


            Окрім того, 20.11.2009 року обвинувачений Зелінка І.М. самостійно написав заяву на ім’я ст.слідчого Турика І.М. з проханням не відводити адвоката Сніданко І.Д. від справи та не допускати брата – Стецівку І.М. до участі у справі.


Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури встановлено, що адвокат Сніданко Іван Дмитрович належним чином виконував свої професійні обов’язки, жодних порушень не допустив.


            Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Стецівки Ігоря Михайловича, Зелінка Надії Іллівни – залишити без задоволення.


2.      Постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Сніданко Івана Дмитровича від 11 грудня  2009 року – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький