РІШЕННЯ № V/23-468 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Четверікова Миколи Пилиповича відносно адвоката Корнієнка Олександра Івановича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-468


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І. – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Четверікова Миколи Пилиповича відносно адвоката Корнієнка Олександра Івановича,


ВСТАНОВИЛА:


 


09.04.2010 року до Харківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга  Четверікова М.П. відносно неправомірних дій адвоката Корнієнка О.І., адвоката адвокатського об’єднання «Щит» в місті Харкові.


У скарзі Четверіков М.П. зазначає, що є відповідачем  у цивільній справі про відшкодування матеріального збитку та моральної шкоди в наслідок залиття квартири за позовом Степанова А.В., інтереси якого представляє адвокат Корнієнко О.І.


Скаржник стверджує, що адвокат Корнієнко О.І. зловживає довірою і намагається незаконно відібрати у нього гроші в наслідок представлених сфальсифікованих документів в суді. Цивільна справа до теперішнього часу не розглянута.


Адвокат Корнієнко О.І. у своєму поясненні зазначає, що він законно, на підставі угоди із Степановим А.В. виконує його доручення і скарг від довірителя на його дії не надходило. Адвокат вказує, що тяганина по справі пов’язана із неявкою сторін, а також призначенням судової експертизи. Адвокат також пояснив, що скаржник написав скарги на дії позивача в різні інстанції: МВС Харківської області, прокуратуру Ленінського району міста Харкова, прокурору Харківської області, але вони не знайшли свого підтвердження.


Четверіков М.П. у своїй скарзі також ставить питання про розгляд Вищою Кваліфікаційною комісією адвокатури його скарг (від 13.01.2010 року та 08.04.2010 року), які були направленні до Харківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури і до теперішнього часу не розглянуті внаслідок відсутності повноважень Комісії.


З метою відновлення порушеного права заявника на своєчасний розгляд скарги, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури прийняла рішення V/21-423 від 03.09.2010 року, яким зобов’язала Голову Харківської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури спрямувати скарги Четверікова М.П. відносно адвоката Корнієнка О.І. на адресу Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


Разом з тим, як слідує з наявних матеріалів, скарги Четверікова М.П. відносно адвоката Корнієнка О.І. на адресу Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури спрямовані не були.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Батченка А.Н., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає за необхідне своїм рішенням скерувати матеріали за скаргою Четверікова М.П. відносно адвоката Корнієнка О.І. на адресу Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури – для розгляду по суті та надання відповіді скаржнику.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Матеріали справи за скаргою Четверікова Миколи Пилиповича відносно адвоката Корнієнка Олександра Івановича направити для розгляду по суті та надання відповіді скаржнику до Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


 


 

Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький