РІШЕННЯ № V/23-466 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Комарова Юрія Вікторовича на рішення Голови дисциплінарної палати Сумської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Курбатова Володимира Віленовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-466


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І. – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Комарова Юрія Вікторовича на рішення Голови  дисциплінарної палати  Сумської  обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Курбатова Володимира Віленовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Комаров Ю.В. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення Голови дисциплінарної палати  Сумської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 квітня 2010 року, яким відмовлено в порушенні  дисциплінарного провадження відносно адвоката Курбатова Володимира Віленовича в зв’язку з відсутністю в його діях ознак дисциплінарного проступку.


            Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія  адвокатури вважає, що скарга  не підлягає задоволенню у зв’язку  з наступним.


          Комаров Ю.В. у квітні 2010 року звернувся зі скаргою до Сумської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,  в якій ставить питання про порушення  дисциплінарної справи та притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Курбатова В.В., і зазначає, що Курбатов В.В. 25.03.2010 року в приміщенні Зарічного районного суду м.Суми безпідставно висловлював на його адресу погрози фізичної розправи, принижував його честь та гідність.


          Крім того, Комаров Ю.В. посилається на ті обставини, що адвокатське об’єднання «LEX», яке очолює Курбатов В.В.,  застосовує ордери, що не відповідають по формі та змісту, зразку ордеру, затвердженого Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури.  


          В рішенні  Голови дисциплінарної палати  Сумської  обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 квітня 2010  року, яким  відмовлено в порушенні  дисциплінарного провадження відносно адвоката Курбатова В.В. робиться висновок, що скарга задоволенню не підлягає, в зв’язку з тим, що проведеною перевіркою не встановлено фактів  порушення  адвокатом Курбатовим В.В. вимог Закону України „Про адвокатуру ” та Правил адвокатської етики.


           При здійсненні перевірки, проведені бесіди та відібрані пояснення від очевидців, які факт неналежної поведінки адвоката Курбатова В.В. та порушень ним Правил адвокатської етики не підтвердили.


Що стосується  вимог Комарова Ю.В. щодо застосування до адвоката  Курбатова  В.В.  заходів  реагування  у  зв’язку з  використанням  компанією «LEX»   неналежним чином оформлених  адвокатських ордерів,  то  ці питання розглядались  за  аналогічною  заявою прокуратурою  Зарічного  району  м. Суми і жодних  підстав  для  прийняття  заходів  прокурорського  реагування  встановлено  не  було.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Комарова Юрія Вікторовича – залишити без задоволення.


2.      Рішення Голови  дисциплінарної палати  Сумської  обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Курбатова Володимира Віленовича – залишити без змін.


3.      Про прийняте рішення повідомити скаржника та адвоката  Курбатова В.В.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький