РІШЕННЯ № V/24-529 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Хохлюк Ганни Олексіївни на рішення атестаційної палати Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.08.2010 року про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/24-529


 


  19 листопада  2010 року                                                                                           м.Київ    


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ромаданової Г.Г., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Будько Н.Г., Верби М.І., Коваль К.П., Мартишенко Т.О., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Дем’яненко Т.Б., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й., Захандревич О.М., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Хохлюк Ганни Олексіївни на рішення атестаційної палати Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.08.2010 року про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулась Хохлюк Г.О.  зі скаргою на рішення атестаційної палати Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.08.2010 року, яким скаржниці відмовлено в задоволенні її заяви про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Хохлюк Г.О. просить скасувати рішення атестаційної палати та направити справу на новий розгляд, посилаючись на те, що її право на отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю без складання кваліфікаційних іспитів гарантовано статтею 118 КЗпП України, а тому їй безпідставно відмовлено в задоволені заяви.


            Заслухавши доповідача – заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Хохлюк Г.О. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


            Перевіркою встановлено, що Хохлюк Г.О. працювала адвокатом і була членом Житомирської колегії адвокатів на протязі 1978-1987 років. Відрахована із складу членів колегії адвокатів у зв’язку із обранням на посаду судді. 30.06.2010 року Хохлюк Г.О. була відрахована із штату суду в зв’язку з виходом у відставку за станом здоров’я.


            Атестаційна палата Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, відмовляючи Хохлюк Г.О. в задоволенні заяви зазначила, що у відповідності до п.2 Постанови Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про адвокатуру» від 19.12.1992 року, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю видаються без складання кваліфікаційних іспитів особам, які на день прийняття цієї Постанови були членами колегії адвокатів або мають ліцензію на здійснення юридичної практики.


Таким чином, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури доходить висновку, що висновки атестаційної палати є обґрунтованим, оскільки на момент прийняття Закону України «Про адвокатуру» Хохлюк Г.О. не була членом колегії адвокатів, а працювала суддею. У зв’язку з прийняттям вищевказаного Закону, колегія адвокатів Житомирської області ліквідована.


При таких обставинах підстав для скасування рішення атестаційної палати  Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.08.2010 року стосовно Хохлюк Г.О. не має.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Хохлюк Ганни Олексіївни – залишити без задоволення.


2.      Рішення атестаційної палати Житомирської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.08.2010 року про відмову Хохлюк Г.О. у видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Хохлюк Г.О. та Житомирську обласну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                 В.І. Висоцький