РІШЕННЯ № VІ/5-143 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Горбань Галини Антонівни на постанову Голови дисциплінарної палати Вінницької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12 березня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Палія Валерія Максимовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/5-143


 


 28 квітня 2011 року                                                                                                м.Київ        


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., заступника Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерської А.О., секретаря Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г.М., Антипченка В.К., Батченка А.Н., Будько Н.Г., Верби М.І., Ізовітової Л.П., Ісакова М.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Рохова О.В., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Полонського Ю.М., Іванової Н.Ю., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скотаря А.М., Скукіса В.Ф., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Горбань Галини Антонівни на постанову Голови дисциплінарної палати Вінницької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12 березня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Палія Валерія Максимовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


18.01.2011 року Горбань Г.А. звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на постанову Голови дисциплінарної палати Вінницької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12 березня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження.


Скаржниця вказує на те, що адвокат в судовому засіданні по кримінальній справі заявляв різноманітні клопотання чим затягував розгляд справи, запрошував до суду лжесвідків, звинувачував її у смерті чоловіка.


З її точки зору Голова дисциплінарної палати безпідставно відмовила в порушенні дисциплінарної справи.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Ромаданову Г.Г., перевіривши матеріали справи Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Горбань Г.А. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Як встановлено перевіркою скарги, адвокат Палій В.М. захищав підсудного Підгаєвського М.В.,  який обвинувачувався за ч. 2 ст. 121 КК України, по якій скаржниця була цивільним позивачем, так  як загиблий внаслідок злочину Богомаз В. був її чоловіком з яким вони мають спільних дітей. Шлюб з ним розірваний більше 10 років до його загибелі.


Адвокат Палій В.М. дійсно неодноразово заявляв клопотання про виправдання підсудного, але діяв в рамках закону, про що свідчать результати перевірки скарги Горбань Г.А., проведеної членом дисциплінарної палати Хоменчук Я.М.


12.03.2009 року скаржниця повідомлена про відсутність підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Палія В.М. і до 18.01.2011 року не оскаржувала постанову.


Наведене свідчить про пропуск строків, встановлених п.26 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури для звернення зі скаргою на рішення дисциплінарної палати, що є підставою для відмови Горбань Г.А. в задоволенні скарги.


            Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Горбань Галини Антонівни – залишити без задоволення.


2.      Постанову Голови дисциплінарної палати Вінницької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12 березня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Палія Валерія Максимовича – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                 В.І. Висоцький