РІШЕННЯ № VІ/4-113 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Кокіна Вячеслава Анатолійовича на постанову Голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 27 вересня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Безносюка Григорія Івановича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/4-113


 


     18 березня  2011 року                                                                                           м.Київ       


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., секретаря Комісії, Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г.М., Антипченка В.К., Батченка А.Н., Хоміка С.Г., Ізовітової Л.П., Ісакова М.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Удовиченка С.В., Свірневської Н.В., Данилюка О.Є., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скотаря А.М., Воротінцевої Т.П., Чижмарь К.П.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Кокіна Вячеслава Анатолійовича на постанову Голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 27 вересня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Безносюка Григорія Івановича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


21 липня 2010 року до дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшло звернення Кокіна В.А. про притягнення адвоката Безносюка Г.І. до дисциплінарної відповідальності за його безпідставні неявки у судові засідання.


Як на підстави притягнення адвоката Безносюка Г.І. до дисциплінарної відповідальності у зверненні Кокін В.А. зазначив, що в провадженні Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу знаходиться цивільна справа за позовом Кравченка А.Г. до Кокіна В.А. про відшкодування майнової та моральної шкоди, спричиненої дорожньо-транспортною пригодою. Інтереси позивача представляв адвокат Безносюк Г.І., який без поважних причин не з’явився в декілька попередніх судових засідань (останнє 14.07.2010 року), що спричинило неодноразове відкладення слухання справи. Вважає, що така поведінка адвоката суперечить вимогам Закону України «Про адвокатуру» та Правилам адвокатської етики.


Постановою голови дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області № 24/ДПВ від 27 вересня 2010 року відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Безносюка Г.І. з підстав відсутності в його діях порушень діючого законодавства.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Авраменка Г.М., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Кокіна В.А. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Як вбачається із копії позовної заяви Кравченка А.Г., складеної ним 20.05.2010 року,  його представником дійсно зазначено адвоката Безносюка Г.І.


Проте, в письмових поясненнях адвокат Безносюк Г.І. пояснив, що договір про надання юридичних послуг укладався з Кравченком А.Г. на його представництво, як потерпілого, тільки в кримінальній справі, а в цивільній справі, про яку йдеться в скарзі Кокіна В.А., він участі не приймав. Наведене підтверджується договором від 09.01.2010 року між адвокатом Безносюком Г.І. та Кравченком А.Г. на представництво інтересів останнього у кримінальній справі, копією вироку Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 09.02.2010 року, в якому зазначено про участь адвоката Безносюка Г.І. в якості представника потерпілого, письмовими поясненнями Кравченко О.М. та Кучеренко М.М. про відсутність між адвокатом Безносюком Г.І. та померлим 18.10.2010 року Кравченком А.Г. – їхнім чоловіком та батьком угоди про представництво у цивільній справі.


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не вважає також підставою для скасування постанови голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури помилкове посилання в ній на участь адвоката Безносюка Г.І. у кримінальній справі саме на підставі довіреності від 16.03.2010 року, виданої Кравченком А.Г. адвокату, оскільки проведеною перевіркою звернення Кокіна В.А. будь-яких доказів про наявність договору про представництво адвокатом Безносюком Г.І.  інтересів Кравченка А.Г. в цивільній справі за позовом Кравченка А.Г. до Кокіна В.А. про відшкодування майнової та моральної шкоди, спричиненої дорожньо-транспортною пригодою, яка знаходилася в провадженні Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу, не встановлено.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Кокіна Вячеслава Анатолійовича – залишити без задоволення.


2.      Постанову Голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 27 вересня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Безносюка Григорія Івановича – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА


 


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                 В.І. Висоцький