РІШЕННЯ № VІ/11-464 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою ОСОБА_1 на рішення дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23 вересня 2011 року

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/11464


 


         20 січня 2012 року                                                                                  м. Рівне


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України Висоцького В.І., секретаря Комісії Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України: Авраменка Г.М., Антипченка В.К., Батрина В.В., Батченка А.Н., Будько Н.Г., Большакова Є.В., Божика В.І., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Берещенко К.Л., Квочака С.Є., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скотаря А.М. розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою ОСОБА_1 на рішення дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23 вересня 2011 року,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Відповідно до рішення дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23 вересня 2011 року визнано, що в діях адвоката ОСОБА_2 має місце склад дисциплінарного проступку та застосовано до адвоката ОСОБА_2 дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю строком на 1 рік.


Заявник –  ОСОБА_1 вважає, що встановивши факт скоєння злочину адвокатом ОСОБА_2, не зважаючи на застосування до неї Закону України «Про амністію», дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю строком на 1 рік, є занадто м’яким.


В зв’язку з вищезазначеними обставинами ОСОБА_1 просить Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури при Кабінеті Міністрів України скасувати рішення дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23 вересня 2011 року; прийняти справу про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката ОСОБА_2 до провадження Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури та розглянути її по суті; прийняти рішення, яким припинити адвокатську діяльність ОСОБА_2 та анулювати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю ОСОБА_2


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України Сергеєву С.А., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України вважає, що скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.


З матеріалів справи вбачається, що постановою Ленінського районного суду міста Кіровограда від 01 серпня 2011 року кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.1 ст.190, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27, ч.1 ст.369 Кримінального кодексу України закрито на підставі п.«в» ст.1 Закону України «Про амністію в 2011 році» від 08 липня 2011 року. ОСОБА_1  визнаний потерпілим по справі.


ОСОБА_2 вину свою у скоєнні злочину не визнавала, про те на закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами погодилась.


На засіданні дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури адвокат ОСОБА_2 пояснювала, що надавала правову допомогу ОСОБА_1 без укладання в письмовій формі угод. Визнає факт порушення нею правил адвокатської етики та Закону України «Про адвокатуру».


Рішенням дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 19 травня 2005 року адвокат ОСОБА_2 притягувалась до дисциплінарної відповідальності, дія її свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю припинялась на 6 місяців. Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України від 16 листопада 2005 року скарга адвоката ОСОБА_2 була залишена без задоволення.


Виходячи з викладеного Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України вважає, що ОСОБА_2 допущено грубе порушення вимог Закону України «Про адвокатуру», Правил адвокатської етики, в зв’язку з чим скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу ОСОБА_1 – задовольнити частково.


2.      Рішення дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23 вересня 2011 року – скасувати.


3.      Направити матеріали дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_2 для нового розгляду до дисциплінарної палати Кіровоградської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


4.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України про прийняте рішення повідомити заявника ОСОБА_1., адвоката ОСОБА_2


5.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                              В.І. Висоцький