Електронне листування з ВКДКА: що слід мати на увазі

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

elektronne-listuvannia

Відтепер листування ВКДКА з особами, які ініціювали питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, адвокатами та КДКА регіонів може здійснюватися не лише за допомогою засобів поштового зв’язку або кур’єром, але й електронною поштою.

Для цього Рада адвокатів України своїм рішенням від 25.03.2022 № 34 відкоригувала Регламент ВКДКА та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність.

Згідно оновлених правил, обмін документами здійснюється за такими адресами:

1) скаржників та їхніх представників – за адресою електронної пошти, вказаної у скарзі (тепер її треба обов’язково зазначати);

2) адвокатів – за адресою, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України;

3) КДКА регіонів – за офіційною адресою цих органів адвокатського самоврядування.

Листування з ВКДКА засобами електронної пошти відбувається з використанням електронного цифрового підпису. Це стосується, в тому числі, скарг на рішення, дії чи бездіяльність КДКА регіонів, повідомлення про бажання учасника взяти участь у засіданні дистанційно, запиту члена ВКДКА до КДКА регіону щодо отримання документів, інформації та інших відомостей, необхідних для проведення перевірки за скаргою, а також відповіді КДКА на цей запит, направлення копій рішень ВКДКА скаржникам та адвокатам.