Голова ВКДКА направив офіційне звернення до Генеральної прокуратури України щодо порушення професійних прав адвоката Дениса Гордєєва

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

28 червня 2014 року на численних інформаційних ресурсах засобів масової інформації було опубліковано повідомлення про обшук адвоката Дениса Гордєєва та його подальше затримання, яке відбулося з процедурними порушеннями та недотриманням гарантій адвокатської діяльності.

Зокрема йшлося про те, що 25 червня 2014 року на території одного з підприємств у м. Кіровоград під час обшуку та затримання адвоката Д. Гордєєва працівники правоохоронних органів заволоділи матеріалами його адвокатських проваджень, мобільним телефоном, особистими речами адвоката, не надали можливості надати будь-які письмові пояснення, оскільки він був закутий у наручники. Усні ж пояснення не фіксувались.

Такими діями працівники правоохоронних органів знехтували приписами статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в частині заборони проведення огляду, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. Також проігнорованою залишилася законодавча вимога про забезпечення присутності представника ради адвокатів регіону та завчасного повідомлення останньої про проведення процесуальної дії відносно адвоката.

Окрім того, в порушення вимог п. 1, ч. 1, ст. 481 КПК України письмове повідомлення про підозру було вручено адвокату Д.Гордєєву не Генеральним прокурором України, його заступником чи прокурором області. При цьому про вручення такої підозри не було повідомлено відповідний орган адвокатського самоврядування.

З приводу зазначених грубих порушень гарантій адвокатської діяльності Головою ВКДКА Валентином Загарія було направлено офіційне звернення на ім’я Генерального прокурора України Віталія Яреми з проханням вжити заходів щодо недопущення в майбутньому порушень працівниками правоохоронних органів Кіровоградської області вимог статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та, у випадку наявності передбачених чинних законодавством підстав, притягнути винних осіб до відповідальності.