Міжнародне співробітництво, Новини

Print This Post

10 листопада 2017 року у місті Києві відбулася спільна конференція НААУ і Ради адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ), присвячена одній із самих нагальних проблем української адвокатури — правам та обов’язкам адвоката під час слідчих дій.

Захід був відкритий Головою НААУ (РАУ) Лідією Ізовітовою.

Голова ВКДКА Олександр Дроздов виступив під час першої сесії та розкрив тему: «Негласні слідчі дії проти адвоката».

Також під час конференції, за участю іноземних представників правничих та адвокатських товариств, обговорювалися проблеми з приводу проведення обшуків адвокатських приміщень та вилучення документів і комп’ютерів, залучення адвокатів як свідків у справах їхніх клієнтів. Були розкриті теми з проведення слідчих дій щодо адвокатів, пошкодження адвокатського майна, відмови в доступі адвоката до місця проведення слідчих дій.

З програмою заходу можна ознайомитись тут.

Інформація для відома: CCBE (Council of Bars and Law Societies of Europe) — міжнародна неприбуткова організація, заснована в 1960 році. Організація об’єднує асоціації адвокатів та правників 45 держав, частина з яких має статус асоційованих членів, а частина – статус спостерігача. Україна стала членом ССВЕ із статусом спостерігача у грудні 2016 року. Члени асоціацій і спостерігачів повинні дотримуватися статутів CCBE і Кодексу поведінки CCBE.