Голова ВКДКА зустрівся з комісаром Міжнародної комісії юристів

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

20 червня 2013 року голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія провів робочу зустріч з комісаром Міжнародної комісії юристів Гульнорою Ішанхановою на якій були обговорені актуальні питання діяльності ВКДКА. Метою відвідин Гульнори Ішанханової було вивчення ситуації, що стосується дисциплінарних процедур відносно адвокатів в Україні. Нагадаємо, що зустріч відбулася напередодні чергового засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
На початку зустрічі Валентин Загарія зробив огляд нововведень, які активно імплементуються після прийняття нового Кримінально-процесуального Кодексу України та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зокрема, мова йшла про форми ведення адвокатської діяльності, умови формування органів адвокатського самоврядування, а також про гарантії захисту адвокатів під час здійснення ними адвокатської діяльності. Голова ВКДКА детально описав процедуру адвокатського запиту, наголосивши на адміністративній відповідальності, яка чекає на тих, хто порушуватиме терміни чи відмовлятиме у відповіді на адвокатський запит. Також Валентин Загарія відзначив, що в рамках діючого законодавства адвокат та співробітники адвокатського об’єднання чи бюро не можуть бути допитані з питань, що становлять адвокатську таємницю, а також на тому, що згідно Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» обшук в приміщенні адвоката, адвокатського об’єднання та адвокатського бюро може здійснюватись лише на підставі рішення суду та в присутності представника ради адвокатів регіону з метою забезпечення захисту адвокатської таємниці під час здійснення зазначеної слідчої дії.
Під час зустрічі голова ВКДКА окреслив план майбутнього засідання комісії, наголосивши на тому, що порядок денний надзвичайно насичений та передбачає розгляд декількох резонансних справ. Для того, щоб у європейської спільноти сформувалася власна точка зору стосовно прийняття рішень членами ВКДКА, Валентин Загарія запросив Гульнору Ішанханову відвідати засідання.
Подякувавши за зустріч, Гульнора Ішанханова відзначила, що всі процедури та плани, які запроваджуються ВКДКА, збігаються з основними рекомендаціями, що викладені в документі «Дисциплінарне провадження стосовно адвокатів у країнах СНД: аналіз міжнародного права та стандартів», який був підготовлений після глибинного аналізу поточної ситуації в країнах СНД напередодні її візиту.