Новини

Print This Post

VKDKA_Zas20190424

 

23 квітня 2019 року користувач Facebook Ігор Іванов розмістив у групі «Рада адвокатів України» допис, у якому висловив припущення щодо наслідків розгляду на засіданні ВКДКА 24 квітня скарги НААУ, РАУ на рішення ДП КДКА Кіровоградської області від 17.10.2018 №27 про закриття дисциплінарної справи відносно адвоката Ігоря Іванова.

Під цим дописом було розміщено коментарі користувачів соціальної мережі:

«Інна Рафальська»: «Игорь, пора убивать» та

«Роман Трускавецкий»: «все вірно. Потрібно винищувати пришвейду з адвокатської спільноти, як всякий бур’ян та непотріб!!!».

Час публікації та зміст дописів із закликами до вбивства, розміщених у відкритому доступі дає підстави оцінювати їх не лише як тиск на членів комісії, але й як реальні погрози завдання їм смерті через виконання прямих обов’язків, та завдань, покладених законом на Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.

Оскільки в таких діях вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який встановлена ст.129 (погроза вбивством) КК України, голова ВКДКА Сергій Вилков звернувся до Головного управління Національної поліції у м. Києві із заявою (копії якої також надіслані Генеральному прокурору України та до прокуратури м. Києва) про вчинення кримінального правопорушення, у якій попросив внести згідно з нормами КПК відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

«Ми можемо сприймати критику діяльності органів адвокатського самоврядування з боку колег, навіть коли вона межує з хамством. Але не можна залишати без уваги прямих погроз та закликів до позбавлення життя через виконання професійних обов’язків, – прокоментував документ С.Вилков.