КДКА Донецької області відновила розгляд скарг на адвокатів

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Сьогодні, 11 серпня, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Донецької області провела перше після повномасштабного воєнного вторгнення РФ на територію України засідання із розгляду скарг на адвокатів.

Під час засідання, яке відбулося у приміщенні Національної асоціації адвокатів України (Київ, вул. Борисоглібська, 3), було розглянуто три скарги.

За результатами проведення перевірки відомостей про дисциплінарні проступки, викладені заявниками, члени дисциплінарної палати прийняли відповідні рішення з питання порушення дисциплінарних справ.

Також в ході засідання було проаналізовано останні рішення Ради адвокатів України, а також вирішено низку організаційних питань, пов’язаних із проведенням заходів на новому місці та складено графік наступних засідань.

«Сьогодні ми фактично відновили повноцінну діяльність нашої дисциплінарної палати в умовах війни, – прокоментувала підсумки засідання голова КДКА Донецької області Тетяна Коростеліна. – У найближчих планах – відновлення роботи з визначення рівня фахової підготовленості осіб, які виявили намір отримати право на заняття адвокатською діяльністю. До речі, більшість членів КДКА зараз мешкають у столиці. Тож ми отримали усі необхідні і достатні умови, в тому числі, безпекові».

«Ми маємо розуміти, що дисциплінарне провадження – це інструмент, який забезпечує, в тому числі, якість правничої допомоги, що надається громадянам України, а також підтримує на належному рівні авторитет інституту адвокатури. Відтак, кожен член адвокатського самоврядування у ці надскладні часи повинен докласти максимум зусиль для добросовісного та фахового виконання завдань, покладених на нього законом та конференцією адвокатів, – зауважив голова ВКДКА Сергій Вилков. – Тому я щиро вітаю колег із Донецьку, які знайшли прихисток у Києві. Втім бажаю їм скорішого повернення у мирне рідне місто після обов’язкової і остаточної перемоги України у цій війні».