НААУ та ВКДКА звернулися до Польської палати адвокатів щодо порушення прав адвоката Дениса Бугая

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

28 березня 2014 року Національна асоціація адвокатів України та Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури направили офіційний лист до Польської палати адвокатів щодо порушення прав адвоката Дениса Бугая.

Зокрема, в листі викладено детальну хронологію порушень кримінального процесуального законодавства, які мали місце під час затримання та подальшого утримання адвоката Дениса Бугая. Також у листі очільники органів адвокатського самоврядування звернулися до польських колег з проханням відреагувати на ситуацію щодо резонансної справи Дениса Бугая відповідними заявами до Генерального прокурора України, працівників правоохоронних органів і судів та вжити зі свого боку всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на відновлення порушених прав адвоката Дениса Бугая, задля проведення в межах правового поля об’єктивного, неупередженого розслідування, з чітким дотриманням кримінального процесуального законодавства, прав і свобод людини та громадянина.

В.о. Голови ВКДКА Олег Бєляєв відзначив: «Висловлюємо щирі сподівання на підтримку з боку європейської спільноти, особливо правників Польщі, оскільки нас єднає не лише історія, а й спільні традиції та менталітет. Ми сприймаємо Польщу як адвоката українських інтересів в Європейському Союзі і сподіваємося на те, що кричущі порушення, які тривають в Україні, зокрема права на захист, спонукання адвоката до розголошення адвокатської таємниці, ототожнення адвоката з його клієнтом, недотримання спеціальних гарантій адвоката, передбачених статтею 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (відсутність представників органів адвокатського самоврядування під час затримання адвоката, вручення підозри неуповноваженою особою), не залишаться без уваги адвокатів братньої країни».

З англомовною версією листа можна ознайомитися за посиланням.