Окремі кваліфікаційні процедури також можна перевести в онлайн – нарада із регіонами

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

kvalifikatsiini-protseduri-onlain

 

Згідно із рішенням Ради адвокатів України № 34, проведення засідань КДКА з розгляду скарг на адвокатів може проходити дистанційно. В умовах воєнного стану деякі питання кваліфікаційних процедур також можна вирішувати онлайн.

Про це говорили під час наради з керівниками кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, організованої ВКДКА 21 квітня.

Учасники наради обговорили особливості проведення засідань КДКА за новими правилами, а також висловили низку пропозицій щодо доцільності подальшої цифровізації діяльності органів адвокатського самоврядування.

Зокрема, йшлося про можливість ухвалення у дистанційному форматі рішення про допуск до складення кваліфікаційного іспиту.

Нагадаємо, згідно із розділом 3 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, заява про допуск до складення кваліфікаційного іспиту має бути розглянута КДКА протягом 30 днів з моменту її надходження. Завданням комісії на цьому етапі кваліфікаційної процедури – перевірити відповідність особи формальним вимогам, встановленим Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Вирішення питання про допуск або відмову в допуску приймається на засіданні КДКА без участі самого заявника.

«Якщо в сьогоднішніх складних умовах ми вже можемо забезпечити проведення дистанційних засідань у дисциплінарних провадженнях, очевидно, що окремі питання кваліфікаційних процедур також повинні вирішуватися засобами електронного документообігу та онлайн-зустрічей. Тим більше, коли відсутня потреба особистої участі заявника, – прокоментував підсумки робочої наради голова ВКДКА Сергій Вилков. – Тож я доручив секретаріату опрацювати питання підготовки відповідних змін до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні».

Також в ході наради учасники обговорили практичні проблеми та шляхи їх вирішення, що виникають в роботі КДКА через воєнний стан та активні бойові дії (зберігання особових справ та матеріалів дисциплінарних проваджень, забезпечення кворуму на засіданнях та ухвалення рішень, забезпечення участі сторін тощо).