Особливості розгляду скарг суддів, прокурорів та представників правоохоронних органів обговорили на круглому столі у ВКДКА

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

vkdka-kruglii-stil-zatoka

 

3 серпня 2021 року відбувся круглий стіл, присвячений питанням порядку застосування КДКА регіонів кваліфікаційних та дисциплінарних практик.

Захід, організований Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури для представників регіональних органів адвокатського самоврядування, проходив у смт. Затока, Одеської області.

Доповідачами на круглому столі виступили голова НААУ РАУ Лідія Ізовітова, голова ВКДКА Сергій Вилков, заступник голови Андрій Місяць та член ВКДКА Ніна Чернобай.

Зокрема, представники адвокатського самоврядування проаналізували питання, що стали предметом узагальнень дисциплінарної практики за скаргами, що подаються суддями представниками прокуратури та правоохоронних органів (ці узагальнення були затверджені під час травневого засідання ВКДКА).

Доповідачі та учасники відзначили, що однією з ключових проблем розгляду скарг на адвокатів, що надходять до КДКА від суддів, є оцінка ухвал на стадії перевірки та прийняття рішення про порушення дисциплінарної справи. Адже згідно із встановленим порядком, скарги мають відповідати певним вимогам, які іноді не дотримуються.

Крім цього, учасники круглого столу обговорили окремі проблеми, що виникають під час розгляду скарг на адвокатів, а також в рамках кваліфікаційних процедур, що потребують свого вирішення на рівні РАУ. У ВКДКА пообіцяли опрацювати ці питання та знайти шляхи їх розв’язання в межах чинного законодавства.