Перегляд рішень КДКА та судові процеси: звіт ВКДКА за ІІ квартал 2022 року

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Протягом квітня – червня 2022 року Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури провела чотири засідання (у дистанційному режимі), в ході яких було ухвалено 79 рішень за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність КДКА регіонів.

Такими є статистичні показники діяльності ВКДКА у ІІ кварталі поточного року, які комісія передала Національній асоціації адвокатів України для оприлюднення.

В рамках перегляду рішень за кваліфікаційними та дисциплінарними справами ВКДКА було ухвалено 76 рішень. З урахуванням положень ч. 5 ст. 52 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, в усього було прийнято:

37 рішень – про залишення скарг без задоволення,  а рішень КДКА – без змін;

23 – про зміну рішень КДКА;

7 – про скасування рішень КДКА та ухвалення нових рішень;

5 – про скасування рішень КДКА та направлення справ для нового розгляду із зобов’язанням вчинити певні дії;

2 – про скасування рішень КДКА та повернення матеріалів.

Ще дві постанови були прийняті за скаргами із процедурних питань.

Що стосується оскарження дій та бездіяльності КДКА регіонів, тут за звітній період ВКДКА ухвалила лише три рішення.

Також за результатами розгляду клопотань адвокатів про вжиття заходів забезпечення розгляду скарги у ВКДКА було ухвалено два рішення про відмову у зупиненні дії рішення КДКА.

Станом на кінець червня у в адміністративних судах розглядалося 136 справ, у яких ВКДКА виступала в якості позивача (1), відповідача (123) та третьої сторони (12).

При цьому протягом кварталу 11 судових справ завершилася рішеннями, що набрали законної сили. З них 8 рішень були ухвалені на користь Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.