Новини

Print This Post

Ухвалене КДКА рішення про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на підставі систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики має містити належне обгрунтування. В іншому випадку таке рішення не буде підтримане у ВКДКА.

На цьому наголосив голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков під час круглого столу у Черкасах, присвяченого питанням застосування кваліфікаційних та дисциплінарних практик. Участь у заході, організованому ВКДКА, взяли представники органів адвокатського самоврядування Черкащини.

С.Вилков нагадав, що п. 3 ч. 2 ст. 31 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає накладення на адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю у разі систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики.

«Лише посилання у рішенні на пункт та частину даної статті є недостатнім, – зауважив він. – КДКА регіону має конкретизувати кваліфікацію, тобто вказати чи має місце систематичне порушення ПАЕ чи грубе одноразове порушення ПАЕ. При цьому слід виходити з аналізу обставин справи у кожному конкретному випадку».

«В частині кваліфікації діяння як грубе одноразове порушення ПАЕ слід ураховувати, що поняття «грубе» діючим законодавством не визначене. Фактично воно є оціночним поняттям, – пояснив очільник ВКДКА. – Тобто в тексті рішення обов’язково необхідно конкретизувати, чому КДКА регіону вважає, що таке порушення є грубим».

Учасники заходу обговорили практику ВКДКА в контексті дисциплінарних та кваліфікаційних проваджень, практику застосування дисциплінарних та кваліфікаційних процедур, а також інші аспекти дисциплінарної відповідальності адвоката.

Доповідачами на круглому столі, крім голови ВКДКА Сергій Вилкова, також виступили член комісії Олексій Кузьмінський та керівник секретаріату Віктор Вовнюк.