РІШЕННЯ № ІV-020/2015 у справі за скаргою на бездіяльність КДКА Вінницької області

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ
№ ІV-020/2015

17 квітня 2015 року м. Київ

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Загарія В.М., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Піх І.Б членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Безеги Т.М., Вишаровської В.К., Волчо В.В., Дроботущенко Т.О., Котелевської К.В., Крупнової Л.В., Левчук Т.В., Мягкого А.В., Ноцького О.В., Одновола В.К., Подольної Т.А., Пшеничного О.Л., Соботника В.Й., Стройванса В.Л., розглянувши заяву (з додатками) адвоката ОСОБА_1 на бездіяльність КДКА Вінницької області, –

ВСТАНОВИЛА:

28.11.2014 року до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла заява адвоката ОСОБА_1 на бездіяльність КДКА Вінницької області щодо неприйняття КДКА Вінницької області рішення про припинення адвокатської діяльності адвоката та припинення дії його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого згідно з рішенням КДКА Вінницької області.

У вказаній заяві адвокат ОСОБА_1 зазначив, що п’ять місяців тому він двічі звертався до КДКА Вінницької області із заявами з проханням про припинення адвокатської діяльності у зв’язку з фактичним віком та фактичним припиненням такої діяльності в останні кілька років.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та регламенту КДКА регіону ОСОБА_1 просив розглянути заяву та прийняти рішення про припинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_1. Свою заяву адвокат обґрунтовує необхідністю зняття з обліку платника податку, що обмежує його пенсійне забезпечення.

19.01.2015 року до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла повторна заява адвоката ОСОБА_1 з проханням розглянути попереднє звернення, яке залишено без відповіді та прийняти одне з наступних рішень про: зупинення, або позбавлення, або припинення права адвоката ОСОБА_1 на заняття адвокатською діяльністю і відповідного свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю з дня звернення.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури ОСОБА_2, перевіривши доводи адвоката викладені в скарзі, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вважає скаргу такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

09.07.2014 року на адресу ВКДКА Вінницької області надійшла заява адвоката ОСОБА_1 від 02.07.2014 року про припинення адвокатської діяльності на підставі ст. 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з додатком копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі рішення Вінницької КДКА, копії паспорта без сторінок 11-16, на яких міститься відмітка про місце реєстрації особи та копії довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. Місцем проживання заявника у тексті заяви зазначено ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до п. 1 ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» право на заняття адвокатською діяльністю припиняється шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю з дня подання адвокатом заяви про припинення права на заняття адвокатською діяльністю до ради адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката.

Оскільки у даному випадку припинення права на заняття адвокатською діяльністю не належить до компетенції КДКА регіону, заява адвоката ОСОБА_1 була передана до Ради адвокатів Вінницької області.

20.01.2015 року ОСОБА_1 звернувся до КДКА Вінницької області із заявою про зупинення адвокатської діяльності та зупинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого на підставі рішення КДКА Вінницької області.

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю у разі подання відповідної заяви, згідно з положеннями п.1 ч.1, п.1 ч. 3 ст. 31 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність” належить до компетенції ради адвокатів регіону.

КДКА Вінницької області встановлено, що на момент звернення адвоката ОСОБА_1 20.01.2015 року відомості щодо нього до Єдиного реєстру адвокатів України не включені.

04.02.2015 року КДКА Вінницької області на адресу адвоката ОСОБА_1 направило лист за вих. № 31 від 02.02.2015 про відмову у задоволенні його заяви про зупинення адвокатської діяльності, оскільки питання про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю за заявою адвоката не входить до компетенції кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Враховуючи викладені норми законодавства, КДКА Вінницької області правомірно відмовлено у розгляді заяв про зупинення і про припинення права на заняття адвокатською діяльністю, оскільки вирішення даного питання не належить до компетенції кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Згідно з ч. 1 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури є колегіальним органом, завданням якого є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

В той же час, у відповідності до викладених вище норм чинного законодавства, а також враховуючи направлення адвокату ОСОБА_1 відповіді з приводу питань, викладених у його заяві, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури не вбачає в діях КДКА Вінницької області бездіяльності.

На підставі викладеного, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури України, керуючись п. 1 ч. 5 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», –

ВИРІШИЛА:

1. Залишити заяву адвоката ОСОБА_1 на бездіяльність КДКА Вінницької області при розгляді заяви адвоката ОСОБА_1 без задоволення.

2. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури В.М. Загарія

Секретар Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури І.Б. Піх