Новини

Print This Post
krugli-stil-vs-vaks

Скасування Касаційним кримінальним судом ВС ухвали Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів та грантових організацій. Критики пропонували навіть запровадити на рівні закону запобіжник скасуванню  Верховним Судом рішень ВАКС.

До чого призведуть такі ініціативи обговорювали голови комітетів НААУ та керівники вищих органів адвокатського самоврядування під час круглого столу, який днями відбувся у Києві.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд засудив особу до позбавлення волі за злочин, передбачений  ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу. Цей вирок був залишений без змін Апеляційною палатою ВАКС. Але у Верховному Суді ці рішення скасували, а кримінальне провадження закрили через те, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК (див. постанову від 15.09.2021 у справі № 711/3111/19).

Саме ця правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, і викликала невдоволення в активістів.

Голова ВКДКА Сергій Вилков у зв’язку із цим вказав, що в такій ситуації зростає загроза посилення диктату вулиці при прийнятті рішень суддями вищих інстанцій. «Ми маємо на сьогодні реформу судових органів. Це ВККС, ВРП і ми чуємо, що на сьогоднішній день є таке бачення, що потрібно знову перезапускати Верховний Суд, – з тих ідей, які висловлюються на вулиці, – зауважив він. – Як адвокат, як громадянин України я бачу в цьому величезну небезпеку для цілої країни. Тому ми, як фахівці в галузі права, повинні закликати не допускати того порушення закону, яке на сьогоднішній день існує».