Новини

Print This Post

vylkov-komentar-zib-1

 

Переконаний, що негласна робота та будь-яка інша співпраця адвоката з правоохоронними органами не відповідає завданням адвокатури, визначеним Конституцією та етичними правилами.

Так голова ВКДКА Сергій Вилков прокоментував виданню «Закон і Бізнес» постанову Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/8426/17, якою суд підтвердив правомірність позбавлення адвоката права на здійснення адвокатської діяльності за негласне співробітництво з правоохоронними органами.

«Основний Закон проголосив головну соціальну функцію інституту — забезпечення права на захист від обвинувачення та надання професійної правничої допомоги. «Чесно і сумлінно забезпечувати право на захист та надавати правову допомогу» — саме це обіцяє кожен адвокат, коли складає перед радою адвокатів регіону присягу та отримує свідоцтво. І це є його законодавчим обов’язком, обумовленим свідомим вибором професії», — пояснив очільник ВКДКА.

На його думку, сприяння стороні обвинувачення — факт, який підриває довіру як до окремого адвоката, так і до інституту загалом. А без довірчих відносин з клієнтом надання професійної допомоги стає фактично неможливим. «Згідно ж з правилами адвокатської етики адвокат своєю діяльністю має утверджувати повагу до професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяти збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві. І цього принципу правник зобов’язаний дотримуватись у всіх сферах діяльності», — резюмував С. Вилков.

Докладніше про справу – читайте у статті «Свідоцтво не за призначенням».