Суд зобов’язав прокурора внести до ЄРДР відомості щодо незаконного обшуку адвоката

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

5 грудня 2013 року за результатами розгляду скарги адвоката Зінченка Олександра Васильовича на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.397 Кримінального Кодексу України, слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва постановив ухвалу про зобов’язання прокурора Дніпровського району м. Києва внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості за заявою адвоката Зінченка О.В. від 23 листопада 2013 року щодо подій, які мали місце 22 листопада 2013 року в приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 7.

Нагадаємо, що 22 листопада 2013 року  під час проведення обшуку робочого місця адвоката Зінченка Олександра Васильовича за адресою вул. Дніпровська набережна, 7, співробітники правоохоронних органів грубо порушили гарантії адвокатської діяльності, здійснивши обшук робочого місця адвоката без рішення суду, а також без повідомлення ради адвокатів регіону та не допустивши представників ради адвокатів,  які приїхали на обшук.

Також 23 листопада 2013 року Зінченко О.В. звернувся до Дніпровського РУ ГУ МВС України в м.Києві із заявою про внесення відомостей стосовно кримінального правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань. При цьому станом на 2 грудня 2013 року до ЄРДР не було внесено відомостей за згаданою заявою адвоката Зінченка О.В.