Новини

Print This Post

vkdka-kr-stil-zmist-rishenniaВідсутність певних даних у тексті рішення КДКА регіону про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку і застосування до нього дисциплінарного стягнення має наслідком скасування цього рішення Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури.

Порядок застосування кваліфікаційних та дисциплінарних практик обговорили під час круглого столу представники ВКДКА та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури Херсонської та Миколаївської областей. Захід проходив у смт Залізний порт Херсонської області 6 вересня.

Голова ВКДКА Сергій Вилков, зокрема, нагадав, що Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ставить вимогу вмотивованості рішення у дисциплінарній справі. Під час обрання виду дисциплінарного стягнення враховуються обставини вчинення проступку, його наслідки, особа адвоката та інші обставини.

З урахуванням практики розгляду скарг у Вищій комісії, він зазначив, що рішення КДКА мають містити такі дані:

– опис конкретних дій адвоката, що були кваліфіковані як дисциплінарний проступок;

– час (конкретна дата) вчинення дисциплінарного проступку. Це дозволяє забезпечити дотримання строку притягнення до дисциплінарної відповідальності. У разі неможливості визначення конкретної дати, даний факт має бути належним чином обґрунтований;

– конкретні статті профільного закону та Правил адвокатської етики, за якими дії адвоката кваліфікуються як дисциплінарний проступок;

– посилання на конкретні підстави застосування дисциплінарного стягнення. Так, якщо йдеться про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, у рішенні мають бути належним чином обгруновані ознаки, передбачені пп. 1 – 3 ч. 2 ст. 31 Закону.

Під час круглого столу учасники обговорили практику ВКДКА в контексті дисциплінарних та кваліфікаційних проваджень, відносини адвоката з клієнтами в аспекті дисціплінарної практики, особливості договірних відносин з клієнтом під час надання правової допомоги, практику застосування дисциплінарних та кваліфікаційних процедур.

Крім очільника ВКДКА, доповідачами на заході виступили заступник голови Андрій Місяць, члени комісії Ася Тарасова та Тетяна Подольна, а також керівник секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк.