Новини

Print This Post
vkdka-fb-uzagalnennia

 

Сьогодні, 1 жовтня, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури затвердила Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо дотримання адвокатами норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет.

Нагадаємо, окремі вимоги, пов’язані із дотриманням норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет, визначені розділом VIII Правил адвокатської етики.

Зокрема, адвокат повинен враховувати наслідки від спілкування, в тому числі, в аспекті професійної незалежності. Враховувати, чи відповідають його дії в соціальних мережах іміджу та статусу адвоката. Він має здійснювати регулярний аналіз власних соціальних мереж та контенту, що розміщується. При виявленні помилок або будь-яких невідповідностей конфіденційності інформація підлягає негайному виправленню та (або) видаленню. Розміщувані коментарі мають бути достовірними і не вводити в оману. Адвокат повинен без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини або (та) опонента, які відрізняються від його власних. З розумною стриманістю ставитися до підписання колективних листів і звернень, а також до участі в інших колективних акціях.

Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ВКДКА має повноваження узагальнювати дисциплінарну практику кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

«Як під час звичайного спілкування або поширення інформації, активність адвоката в Інтернеті має відповідати загальним принципам, встановленим нашим профільним законом та Правилами адвокатської етики, – зауважив у коментарі виданню «Закон і Бізнес» голова ВКДКА Сергій Вилков. – Ми проаналізували ті рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій  регіонів, що оскаржувалися у ВКДКА, виділили найбільш типові порушення про які зазначають скаржники, а також зробили акцент на вивченні тих особливостей, що пов’язані із специфікою поширення інформації в мережі Інтернет».

Найбільш поширеними претензіями, які громадяни закидають адвокатам у зв’язку із спілкуванням в Інтернеті, сьогодні є поширення неправдивих та образливих відомостей, порушення презумпції невинуватості, нецензурна лайка, публікування викривленої інформації, що підриває авторитет адвокатури та правосуддя, розголошення адвокатської таємниці.