В.о. Голови ВКДКА направив офіційне звернення до правоохоронних органів України щодо порушення прав адвоката Дениса Бугая під час його затримання

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

21 березня 2014 року ЗМІ поширили інформацію про затримання Президента Асоціації правників України, адвоката Дениса Бугая. Причиною затримання було те, що він нібито є учасником злочинного угрупування.

Зазначимо, що за відомостями, наданими Радою адвокатів міста Києва, затримання, проведене слідчим Генеральної прокуратури України, відбувалося з грубим порушенням вимог статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». ВКДКА вважає, що затримання адвоката Дениса Бугая є протиправним методом тиску слідства на адвоката з метою розкриття адвокатської таємниці і порушення Присяги адвоката України.

Подібні методи втручання в професійну діяльність адвоката, грубе ігнорування гарантій адвокатської діяльності, імперативних норм Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», визнаних міжнародною спільнотою з прийняттям Хартії про роль адвокатів, є недопустимими та такими, що загрожують правовій системі України.

Зважаючи на це, В.о. Голови ВКДКА Олег Бєляєв спільно з НААУ, Асоціацією адвокатів України та Асоціацією правників України направили відкрите звернення до В.о. Генерального прокурора України Олега Махніцького з проханням забезпечити недопущення порушення прав адвоката Дениса Бугая під час здійснення кримінального провадження.