В.о. Голови ВКДКА зустрівся з Генеральним Прокурором України

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

24 березня 2014 року в.о. Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олег Бєляєв, Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій, Голова Вищої ревізійної комісії адвокатури (Президент ВГО «Асоціація адвокатів України») Ольга  Дмитрієва,  Віце-президент ВГО «Асоціація правників України» Олексій Резніков зустрілись із Генеральним прокурором України Олегом Махніцьким та його першим заступником Миколою Голомшею. Приводом для зустрічі стала ситуація навколо неправомірного затримання адвоката Дениса Бугая та допущених процесуальних порушень з боку правоохоронних органів під час здійснення затримання (в тому числі перевищення на сім годин терміну (60 годин), з моменту спливу якого затримана особа повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу.

Під час зустрічі очільники органів адвокатського самоврядування наголосили на неприпустимості порушення гарантій адвокатської діяльності, передбачених  статтею 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що мали місце  під час затримання адвоката Дениса Бугая, а також звернули увагу на особливості проведення оперативно-розшукових заходів та слідчих дій щодо адвоката. Окремо було відзначено про заборону ототожнення адвоката із клієнтом та заборону вимагати від адвоката надання відомостей, що є адвокатською таємницею, з метою доведення винуватості клієнта адвоката у вчиненні злочину, що суперечить принципу верховенства права.

Результатом зустрічі стало досягнення домовленості щодо детальної  перевірки ГПУ  всіх обставин відносно вказаних  порушень  процесуального законодавства  у кримінальному провадженні  щодо адвоката Дениса  Бугая,  за особистого контролю з боку в.о. Генерального прокурора України, та застосування відповідних заходів з недопущення в майбутньому порушень працівниками правоохоронних органів вимог Закону.