Новини

Print This Post

В перших числах серпня 2013 року в адміністрації президента (АП) було завершено підготовку законопроекту «Про прокуратуру», який було направлено до Венеціанської комісії і Ради Європи. Після глибинного аналізу європейських експертів, документ буде доповнено відповідно до їх висновків та коментарів. Наразі, проект закону передбачає істотну зміну повноважень прокуратури. З переліку функцій цього органу зникло не тільки проведення досудового слідства, але і будь-яка можливість впливу прокурора на слідчих. Пропонується залишити у віданні прокуратури лише підтримку держобвинувачення в суді, а також нагляд за законністю роботи органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство і виконання покарань у сфері кримінальної юстиції.

Валентин Загарія, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, зазначив, що законопроект «Про прокуратуру» посилює права адвоката в кримінальному процесі. Зокрема, адвокат отримує право безкоштовного доступу до державних баз даних, а держоргани зобов’язані відповідати на його запити і надавати інформацію так само, як і під час відповіді на прокурорські запити. Адвокати зможуть без перешкод відвідувати державні та місцеві органи влади. Відтак законопроект урівнює права прокурора та адвоката у кримінальному провадженні.

«Сьогодні відбувається поетапна законодавча реформа, в минулому році був прийнятий новий Кримінально-процесуальний Кодекс України та Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зараз завершується реформа прокуратури. Безперечно, запровадження нових стандартів є зразком кращих європейських законодавчих традицій, які, сподіваємося, вже найближчим часом сприятимуть безперешкодній професійній діяльності адвокатів», – прокоментував пан Загарія.